Ekonomi

Memur ve emekli ek zammı içeren kanun teklifi yasalaştı! Maaş farkları ne zaman yatırılacak?

Gelen bir son dakika haberine göre milyonlarca memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiren karar az önce alındı. Buna göre Memur ve memur emeklisine verilecek ek zam kararını içeren kanun teklifi Meclis’te kabul edilerek yasalaştı. Peki, maaş farklı ve zamlar ne zaman yatırılacak? Detaylar haberimizde..

Aktarılan son dakika haberi kapsamında memur ve emekli ek zammı içeren kanun teklifi yasalaştı. Ek zam kararı dışında kademeli doğal gaz satış fiyatının belirlenmesi, Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı KHK’da Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

EK ZAM NE ZAMAN YATIRILACAK?

Memur ve memur emeklisine verilecek olan ek 2,5 zam miktarının ne zaman hesaplara yatırılacağı merak ediliyor. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren 18 maddelik ekonomi paketi bugün tamamen görüşüldü. 8 maddenin görüşmeleri bir önceki toplantıdan kalmıştı.

TAKVİM AÇIKLANACAK

Ek zam ödemelerinin Şubat ayı maaşları ile birlikte mi yoksa Ocak ayı sonunda mı yatırılacağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanacak olan takvime göre belli olacak.

EN DÜŞÜK SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİ AYLIKLARI (TL)

TEMMUZ – OCAK

SSK (2000 ÖNCESİ)          2624      3293

SSK (2000 SONRASI)       1627      2500

BAĞ-KUR (ESNAF)           1912      2500

BAĞ-KUR (TARIM)           1802      2500