EkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan kur düşecek dedi sonrası döviz yükseldi! İşte güncel döviz fiyatları

Döviz fiyatlarındaki dalgalanma devam ederken son dönemde inişli çıkışlı hareketleri ile gündemden düşmeyen döviz fiyatları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulunarak döviz değerlendirmesi yaptı.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Gündemden düşmeyen döviz kuru hareketlenmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalar yaparak kim sabredip beklerse zafere ulaşacağını belirtti ve dövizin daha ani yükselmeler yaşamayacağını bildirdi. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Artık piyasalarda bir daha dengesiz döviz talebinden kaynaklanan bir dalgalanmanın yaşanmayacağını düşünüyorum. Ülkeyi sıkıntıya sokma pahasına türlü yollara tevessül edenlerin de açgözlülüklerinin bedelini ödeyeceklerini hatırlatmak isterim. Tıpkı kurda olduğu gibi enflasyonun üzerindeki köpüğü de alacağımıza inanıyorum. Böylece çalışanlarımızın ve emeklilerimizin gelirlerinde yaptığımız artışlar, çok daha anlamlı hale gelecektir. Eskilerin dediği gibi; kim ki sabreder, zafere ulaşır.”

DÖVİZ FİYATLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması sonrasında Dolar fiyatları 20 Ocak anlık verilere göre %0.39 artış yaşayarak alış fiyatı 13,4499 TL, satış fiyatı 13,4778 TL olarak paylaşıldı.

Bunun yanı sıra Euro fiyatlarında da aynı dalgalanma devam ediyor. Euro ‘ya yatırım yapmak isteyenler için alış fiyatı 15,2724 TL satış fiyatı 15,3166 TL olarak duyuruldu.