Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Son dakika Kabine Toplantısı sonrası işçilerin beklediği duyuru geldi! Çalışanların maaşına en az 2.168 lira ekleniyor

Son dakika kamu işçilerinin beklediği tarih açıklandı. İşçilere yapılacak olan ek ödeme için tarih açıklanırken kime ne kadar ödeme yapılacağı da belli oldu. Kamu işçileri ve 4D’li sürekli işçilere her yıl 52 günlük ücret tutarında ilave tediye yani ikramiye verildiği paylaşıldı ve söz konusu ikramiyelerin her yıl dört taksit şeklinde verildiği bildirildi. Bu yıl ilk ödeme için tarih açıklanırken ikramiye tarihleri de paylaşıldı.

TOPLUCA 23 ARALIK’TA ÖDENECEK

Yüz binlerce kamu işçisine son dakika müjdesi geldi. Dün yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre; yılın ilk ilave tediyesi tarihi belli oldu. Buna göre ilk ikramiye ödemeleri 28 Ocak’ta hesaplara aktarılacak. Ayrıca bu ikramiyenin diğer taksiti ise 29 Nisan’da maden işletmelerinin yeraltı işlerinde çalışan işçilere ödemeler tek seferde 23 Aralık’ta yapılacak.

4 TAKSİT ÖDEME YAPIALCAK

Posta gazetesinin aktardıklarına göre 4 taksit olarak ödenen tediyenin, her taksitinde 13 günlük ilave ücret yatırılıyor. İlave tediyeye esas olan aylık kazançların hesabında, fazla mesai, evlilik, çocuk zamları veya primleri, ayni yardımlar, hafta ve genel tatil ücretleri dikkate alınmıyor.

EN AZ 2 BİN 168 LİRA ÖDENECEK

Ödemelerin en düşük tutarı asgari ücretin brütüne göre 2 bin 168 lira olacak. Geçen yıl taksit ödemeleri en düşük 1.102 liraydı. Ödemeler kadro alan taşeronlar dahil 1 milyon işçiyi kapsıyor.

Ödeme detayları ise şöyle paylaşıldı: