Ekonomi

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen emekliler için Ziraat Bankası kapılarını açtı! Ziraat Bankası’nda emeklilere özel kredi seçeneği

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan ve kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, emeklilere özel konut kredisi seçenekleri ile emekli vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Ziraat Bankası’nın sunduğu kredide avantajlı oranlar, uygun geri ödeme seçenekleri ve bunlara ek olarak tüketici kredisi seçenekleri de yer alıyor. Ziraat Bankası’nın emekli vatandaşların birçok ihtiyacına yönelik olarak sunduğu “Emeklinin Artısı Kredi Paketi” kapsamında finansman seçenekleri, kolay başvuru yöntemleri ve uygun geri ödeme seçenekleri yer alıyor. Ziraat Bankası, emeklilerin uygun koşullarda ev sahibi olmasını sağlayacak olan kredisini duyurdu.

Ziraat Bankası Konut Kredisinde Faiz ve Vade Seçenekleri

Maaşını Ziraat Bankası üzerinden alan emekli vatandaşlar bankanın Emeklinin Artısı Kredi Paketi seçeneğinden yararlanabiliyor.  Vatandaşlar bu krediye, şubeye gitmeye gerek kalmadan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvuruda bulunabiliyor. Hızlı başvuru yöntemleri ile emekli vatandaşlar, başvurularının onaylanması durumunda bu kredilerden anında yararlanabiliyor. Ziraat Bankası Tüketici Kredisi kampanyasında 36 ay vadeli ve %1,55’ten başlayan faiz oranları ile desteklerini sunuyor. Öte yandan Ziraat Bankası’nda konut kredisinde ise %1,29’dan başlayan faiz oranları ve 120 ay vade seçenekleri de yer alıyor.

Ziraat Bankası “Emeklinin Artısı Kredi Paketi” Faiz Oranları

Ziraat Bankası, ev sahibi olmak isteyenlerin satın almak istediği evin değerine göre belli oranlarda finansman sağlıyor. Bu oran, talep edilen konut kredisinin miktarına göre değişiklik gösterebiliyor. Ziraat Bankası’nda 100 bin TL konut kredisi için %1,29 faiz oranı ve 120 ay vade seçeneği bulunuyor. 1 milyon TL’lik kredi tutarında Emeklinin Artısı Kredi Paketi kapsamında ise %1,34 faiz oranı uygulanıyor.

Konut Kredilerinde En Düşük Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın yanı sıra birçok banka emekli vatandaşların maaşlarına ve kredi puanlarına göre finansman desteklerini sunmaya devam ediyor. Ziraat Bankası da bu kapsamda konut kredilerini sunuyor ve uygun koşullar sağlamayı amaçlıyor. Merkez Bankası’nın faiz indirimine gitmiş olmasına rağmen birçok bankada konut kredilerinde faiz oranları %2’nin üzerinde seyrediyor. Ancak kamu bankaları en düşük faiz oranlarını sunarak dikkatleri çekiyor. Kamu bankalarında %1,20’den başlayan faiz oranları ile sunulan konut kredilerinde Ziraat Bankası’nda %1,29’dan başlayan faiz oranı ile kredi sunuluyor.