Gündem

Son dakika ünlü oyuncu 37 yaşında hayatını kaybetti! Feci şekilde can verdi

Fransız sinemasının ünlü aktörlerinden Gaspard Ulliel’den kötü bir haber geldi ve hayatını kaybettiği duyuruldu. Fransız oyuncu Gaspard Ulliel, 37 yaşında ülkenin güneyindeki bir kayak merkezinde, Montvalezan kasabası civarında kayak yaparken başka bir kayakçı ile çarpıştı. Çarpışma sonrasında hastaneye kaldırılan ünlü oyuncudan kara haber geldi ve hayatını kaybettiği paylaşıldı.

HAYATINI KAYBETTİ

Konu ile ilgili olarak bilincini kaybeden aktör hastanede yoğun bakımda alındı. Helikopterle Grenoble Hastanesine kaldırılan Ulliel’in hayatını kaybettiği açıklandı. Diğer kayakçının ise kazadan yara almadan kurtulduğu belirtildi. Fransız medyasına açıklama yapan aktörün ailesi, Ulliel’in ölümünü doğruladı.

Ulliel, yönetmen Xavier Dolan’ın yönettiği “It’s Only the End of the World” filmindeki rolüyle “En İyi Erkek Oyuncu” dalında 2017 yılında Fransa’nın Oscar’ı olarak bilinen Cesar ödülünü kazandığı da biliniyordu.

Peki Gaspard Ulliel kimdir?

Paris’in yakınlarındaki Boulogne-Billancourt’ta, 1984’te dünyaya gelen Ulliel, 1998’de “Alias” filmiyle ilk kez sinemaseverlerin karşısına çıkarken “Fransa’nın Oscar’ı” olarak bilinen Cesar Sinema Ödülleri’nde 2002’de “Embrassez qui voüus voudrez” filmindeki rolüyle “en iyi umut veren erkek oyuncu” ve 2017’de “Juste La Fin Du Monde” yapıtındaki başarısıyla “en iyi erkek oyuncu” ödüllerini almıştı.

Ayrıca ünlü oyuncu “Paris je t’aime”, “Saint Laurent”, “Un long dimanche de fiançailles”, “Hannibla lecter: les origines du mal”, “Jacquou le croquant”, “Juste la fin du monde” ve “Les egares” filmleriyle izleyicinin beğenisini almıştı.