EkonomiGündem

Altın ve dolarla ilgili tahmini tutan İslam Memiş’ten yeni yorum! Bu defa herkesi şaşırttı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, döviz ve altın hakkında yaptığı yorumlarla ülke gündeminden düşmüyor. Doların rekor seviyede yükseldiği dönemde ‘düşecek’ tahmini yapan ve bu tahmininde haklı çıkan Memiş son olarak yine bir yorumda bulundu. İşte İslam Memiş’in açıklamaları…

2022’de gram altın fiyatları için 1450 TL seviyesini veren Memiş, gümüş fiyatlarında çok yakın zamanda ani bir yükseliş olacağını iddia etti. Memiş, “Gümüş şu anda 9,5-10 TL arası işlem görüyor. 2022’de gümüşün gram fiyatının 20 TL’ye yükseleceğini tahmin ediyorum” açıklamasını yaptı.

SIRADA NE Mİ VAR?

İslam Memiş yeni tahminini, ‘Sırada ne mi var?’ diyerek duyurdu. Araba fiyatları için ‘çöküş’ öngörüsünde bulunan Memiş, Twitter hesabından, “Sırada ne mi var? Araç alacaklara müjde, stok yapanlara kazık var. Sanırım fırsatçıların elinde patlayacak” dedi.

İslam Memiş, 23 Aralık’ta sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Kripto para piyasasında işlem yapan arkadaşlar; Uzun vadeli ve ihtiyacınız olmayan parayı bağlarsanız iyi olur. Devletlerin karşısında olmayın! Ulus devletler, tokat atacak! Üzülürseniz üzülürüm” demişti.

Kripto paralardaki çöküşün ardından ise Memiş, sosyal medya hesabından yatırım tavsiyesi olmayan “devletler tokat atacak” tahmini yaptığı haberi paylaşarak, “Üzülmediniz, inşallah. Devamı gelecek! Uyarıyı 49-50 binden yapmıştım” ifadelerini kullandı.