GündemKültür-sanat

Yüzüklerin Efendisi efsanesi geri geliyor, tarih belli oldu!

Dünya çapında büyük bir üne sahip olan Yüzüklerin Efendisi serisi, bu sefer televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak. Milyonları peşinden sürükleyen bir fantastik dünya yaratan Yüzüklerin Efendisi, ilk olarak J.R.R. Tolkien tarafından kitap halinde hayranlarıyla buluşmuştu. Daha sonra beyaz perdeye uyarlanan Yüzüklerin Efendisi, unutulmaz filmler arasına girerek çok büyük bir başarı kaydetti. Yüzüklerin Efendisi efsanesinin durmaksızın devam etmesini isteyen milyonlarca hayranının merakla bekledikleri gün gelip çattı ve Yüzüklerin Efendisi dizisinde ilk tarih belli oldu.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Geliyor

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı bulunan Yüzüklerin Efendisi dünyasında yeni dizi çekimlerine başlandı. Herkesi heyecanlandıran bu haberin ardından Yüzüklerin Efendisi dizisinin ismi ve ilk yayın tarihi duyuruldu. Kitapta ilerleyen gelişmelere göre İkinci Çağ’da geçecek Yüzüklerin Efendisi dizisinin adı Lord of the Rings: The Rings of Power (Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri) olarak tanıtıldı. Milyonlarca hayranı bulunan serinin yeni dizi halinde hangi kanal ve platformlar üzerinden ne zaman yayınlanacağı da netlik kazandı.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Hangi Kanalda?

Dijital platformlardan hayranları ile buluşması beklenen Lord of the Rings: The Rings of Power (Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri) dizisi için yayın tarihi ve detayları açıklandı. Buna göre Amazon Prime Video’da yayınlanacak serinin 2 Eylül 2022 tarihinde ilk bölümü ile ekranlardaki yerini alması bekleniyor. Dizinin konusu ile ilgili edinilen son bilgilere göre olaylar, J. R. R. Tolkien’in hayali evreni Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda geçecek. Bu nedenle hem Yüzüklerin Efendisi serisinde hem de The Hobbit serisinde yaşanmayan çok farklı bir çağda, yüzyıllar öncesinde geçen olaylar konu alınacak.

Dizinin Çekimleri Yeni Zelanda’da Başladı

Balta girmemiş ormanları ve enteresan yeryüzü şekilleri nedeniyle Yüzüklerin Efendisi dizisi için çekim yeri olarak Yeni Zelanda seçildi. Hollywood’da en yüksek gişe hasılatına ulaşan film serisi olarak bilinen Yüzüklerin Efendisi, bu sefer de dizi sektörüne damgasını vurmaya hazırlanıyor. Dijital yayın platformu olan Amazon Prime Video’da yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk bölümü 2 Eylül 2022’de hayranlarıyla buluşacak.