Gündem

Tüm hazırlıklarınızı yapın! Bu defa çok daha kötü geçecek, 7 gün sürmesi bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden tüm Türkiye için flaş bir uyarı daha geldi! Bugünlerde ülkeyi etkisi altına alan soğuk havaların sonunun gelmeyeceği, aksine önümüzdeki 7 gün boyunca çok daha soğuk havaların olacağı ifade edildi.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklama şöyle oldu:

Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın, bu hafta sonundan (22.01.2022 Cumartesi) itibaren batı kesimlerden başlayarak yurt genelinde etkili olması bekleniyor. Önümüzdeki hafta başından (24.01.2022 Pazartesi) itibaren, ülkemizin Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, bunun sonucunda yurt genelinde aşırı soğuk hava koşullarının görüleceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da İzlanda Etkisi!

İstanbul’un cuma gününden itibaren, İzlanda alçak basın sisteminin etkisi altına girmesi bekleniyor. Tahminlere göre, sıcaklıklar cuma akşam saatlerinden itibaren hissedilir derecede düşecek. Devam eden günlerde de eksi derecelerde seyredecek.

AKOM verilerine göre, 21 Ocak Cuma günü sabah saat 10.00 itibariyle, İstanbul’un büyük bölümünde kuvvetli yağmur, akşam saatlerinde Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz ve Şile’de karla karışık yağmur, gece yarısı itibariyle de kentin tümünde kuvvetli kar yağışı bekleniyor.