EkonomiGündem

Hükümetten son dakika açıklaması! EYT: İşte umutlandıran açıklama

2022 yılının gelmesi ile birlikte, devlet tarafında vatandaşın hizmetine sunulan pek çok başlıkta yeni düzenlemelere gidilirken EYT hakkında da bir düzenleme olup olmayacağı merak konusu o9ldu. Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı araştırılıyor. Bu konuda hükümetten önemli bir açıklama yapıldı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in EYT ile ilgili olumlu açıklamalarda bulunmuştu. Bugün bir kez daha sevindiren açıklama yaptı. Ak Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş yaptığı konuşmada EYT konusunu da bir açıklık getirdi.

BAKAN BİLGİN SEVİNDİREN HABERİ VERMİŞTİ

1999 yılından beri yürürlükte olan emekli olma yaşı kanunu, milyonlarca vatandaşın emekli olmak için yerine getirilmesi gereken tüm şartları sağlamış olmasına rağmen önlerinde engel olarak duruyor. Uzun süredir bu konu ile ilgili düzenleme yapılmasını bekleyen vatandaşları sevindirecek olan haberi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin vermiş ve sevindirmişti. Bakan Bilgin açıklamalarında EYT konusunun, bu yıl içerisinde Meclis’e geleceğini belirtmiş ve çalışmaların devam ettiğini bildirmişti.

GÖRMEZDEN GELİNMİYOR

Ak Parti Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kendisine yöneltilen gündem sorularını yanıtlarken EYT hakkında çalışmanın yapılıp yapılmadığı konusundaki soruya da yanıt verdi. Numan Kurtulmuş açıklamalarında “Bu konu ile ilgili sonuç olarak olanaklar, öncelikler ve devletin şartları göz önünde barındırılır ve buna göre de vatandaşın taleplerine doğru, imkân elverdiğinde adımlar atılır. Vatandaşların makul taleplerine kulak tıkamak mümkün değildir. EYT konusu ile ilgili gelen talepler, görmezden gelinmiyor. ” ifadelerine yer verdi.