Editörün SeçtikleriEkonomiGündemİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Ankara, İstanbul ve İzmir Türkiye geneli bekçi alımı başladı! En az lise mezunu bekçi alınıyor: İşte şartlar ve başvuru

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden bekçi alımı bekleyen adaylar için Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden çeşitli ilanlar yayımlandı. İŞKUR tarafından yayımlanan özel sektör bekçi alım ilanları kapsamında Türkiye geneli bekçi alımı yapıldığı bildirildi. Türkiye geneli Ankara, İstanbul ve İzmir ile birçok şehirde alım yapılıyor ancak ilanların süresine göre ilanlar yayından kaldırılabiliyor.

TÜRKİYE GENELİ BEKÇİ ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bekçi alımını bekleyenler için şu anda alımların sadece İŞKUR üzerinden başladığı duyuruldu. Özel sektör bekçi alım başvuruları İŞKUR üzerinden başladı. Başvuru şartları ve ilan detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bekçi alımı ilanları yayımlandı. Özel sektör bekçi alımı ilanları kapsamında ilana göre özel şartlar belirlense de ilk olarak genel şartlara haiz olunması gerekiyor. Bekçi alımı genel başvuru şartları ise şöyle oldu:

– T.C. Vatandaşı olmak,

– İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

– Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımaları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

işte ilanların detayları:

İLAN DETAYLARI BURAYA TIKLAYIN