Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Son dakika akaryakıt ve otogaza 50 lira indirim! Benzin, motorin ve LPG alımında 50 lira indirim resmen paylaşıldı

Peş peşe meydana gelen akaryakıt ve otogaz zamlarının ardından vatandaşlar indirimli akaryakıt ve otogaz almanın yollarını aramakla beraber yakıt kampanyalarını da araştırıyorlar. Yapı Kredi tarafından akaryakıt kampanyası duyurusu yayımlandı ve Petrol Ofisi iş birliğiyle 1 Ocak 2022’den itibaren başlayan kampanya 15 Şubat 2022 tarihinde son bulacağı bildirildi. Buna göre akaryakıt alımlarında 40 TL’ye ek 10 TL, toplamda 50 TL Yapı Kredi Petrol Ofisi Puanı kazanacak ve böylelikle bir sonraki yakıt alımında 50 lira indirim yapılabilecek.

TOPLAM 50 TL İNDİRİM

Petrol Ofisi istasyonlarında POS’ta QR Kod ile tek seferde yapacağınız 150 TL ve üzeri akaryakıt alımında 10 TL Petrol Ofisi Puan hediye edileceği belirtil. Söz konusu kampanya 15 Şubatta sona erecek. Ayrıca bu kampanyanın “Petrol Ofisi ‘de toplam 40 TL Petrol Ofisi” kampanyası ile birleştirilebileceği belirtilerek her iki kampanyadan da faydalanabilmek için ve toplam 50 TL Petrol Ofisi Puan kazanmak için World Mobil’den “Petrol Ofisi ‘nde toplam 40 TL Petrol Ofisi Puan” kampanyasına katılım yapılarak bir harcamanın POS’ta QR Kod ile yapılması gerekiyor.

150 TL HARCAMA YAPILMASI LAZIM

Yapı Kredi tarafından yayımlanan duyuruda Petrol Ofisi’nde toplam 40 TL Petrol Ofisi Puan” kampanyası kapsamında 0,1 veya 2 harcama yapmış ve kampanyayı tamamlamamış kullanıcılar, POS’ta QR Kod ile yapacakları ilk 150 TL ve üzeri harcamaları iki kampanya kapsamında da değerlendirilecek ve 10 TL Petrol Ofisi Puan kazanacaklardır. “Petrol Ofisi’nde toplam 40 TL Petrol Ofisi Puan” kampanyası kapsamında toplam 40 TL puan kazanabilmeleri için bir 150 TL ve üzeri harcama daha yaparak kampanyayı tamamlamaları gerektiği bildirildi.

KATILIM NASIL OLACAK?

Bunun yanı sıra duyuruda Daha önce “Petrol Ofisi’nde toplam 40 TL Petrol Ofisi Puan” kampanyasını tamamlayarak 40 TL Petrol Ofisi Puan kazanan kullanıcılar, POS’ta QR kod ile yapacakları bir sonraki 150 TL ve üzeri harcamalarından 10 TL Petrol Ofisi Puan kazanabilecekleri bildirildi. SMS ile katılım yapan müşteriler Petrol Ofisi’nde toplam 40 TL Petrol Ofisi Puan” kampanyasından 30 TL, “Petrol Ofisi’nde POS’ta QR kod ile ödeme” kampanyasından ek 10 TL olmak üzere toplam en fazla 40 TL Petrol Ofisi puan kazanılabileceği bildirildi. Bu kampanyadan Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar ile Petrol Ofisi istasyonlarında POS’ta QR Kod ile yapılacak harcamalar dahil olduğu bildirilerek POS’ta QR Kod ile Ödeme ile işlem yapmak için öncelikle iOS ya da Android cep telefonuna World Mobil veya Yapı Kredi Mobil indirilmesi gerektiği paylaşıldı.

NAKİT ÇEKİM KAMPANYAYA DAHİL DEĞİL

Ödeme yapmada önce kasiyere QR Kod ile ödeme yapacağınızı belirttikten sonra World Mobil’den Yapı Kredi Pay butonuna tıklayarak “QR Kod ile Ödeme”yi ya da Yapı Kredi Mobil uygulamasından “Kartlarım” menüsü altında bulunan Yapı Kredi Pay’i seçerek “QR Kod ile Ödeme”ye tıklayıp QR Kod okuyucuyu açın ve POS cihazında oluşan QR Kod’u okutmanız gerekiyor. Bunu yapmayıp nakit çekim işlemleri bu kampanyaya dahil olmayacak.

25 MART’TA GERİ ALINACAK

Kullanılmayan Petrol Ofisi Puanlar 25 Mart 2022 tarihinde geri alınacaktır. Ayrıca kazanılan puanlar 25 Şubat 2022 tarihine kadar en az 1 adet kullanıma açık bireysel kredi kartı olması durumunda yüklenecek olup, Petrol Ofisi Puanların son kullanma tarihi 24 Mart 2022 olduğu bildirildi.