Editörün SeçtikleriEğitimGündem

MEB son dakika duyurdu: Okullar kapandı! MEB Omicron nedeniyle tatilin uzaması hakkındaki kararını resmen açıkladı

Bilindiği gibi resmi olarak yarıyıl tatili yarın başlayacak. Cuma günü okullar kapandı ve tatil başlamış oldu. Ancak 24 Ocak’tan itibaren tatil başlamış oldu. Tatilin başlaması ve omicron varyantı nedeni ile tatilin uzayıp uzamayacağı da merak konusu oldu. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den çok önemli bir açıklama geldi. Omicron varyantı nedeni ile vaka sayılarının çok fazla yükselmesi ile okullardaki yarıyıl tatili süresinin uzayıp uzamayacağı merak konusu oldu.

TATİL UZAYACAK MI?

Sömestr tatili öncesinde karne dağıtan Bakan Özer’e yarıyıl tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı soruldu ve bu konuya bir yanıt verildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilkokul öğrencilerine 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 1. yarıyıl karnelerini dağıttı ve önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan Kavaklı İlkokulu’nda karne dağıtım törenine katıldı. Bakan Özer, Ankara Valisi Vasip Şahin ile beraber öğrencilere 1. dönem karnelerini dağıtarak, 7 Şubat’ta sona erecek 2 haftalık tatilin ardından buluşacaklarını ifade etti.

BAKAN ÖZER AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Altındağ’daki Kavaklı Köyü İlkokulu’nda 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Karne Dağıtım Töreni’ne katılmasının ardından okul bahçesinde gazetecilere önemli açıklamalarda bulunarak yarıyıl tatilinin uzayıp uzamayacağını da duyurdu.

Bakan Özer burada yaptığı açıklamalarında yarıyıl tatilini uzatmayı gerektirecek herhangi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.