Gündem

O şehirde yaşayanlar için son dakika alarmı verildi! Aralıksız 14 saat yoğun kar yağışı olacak: Radar görüntüleri paylaşıldı

Kar yağışı Meteoroloji’den gelen peş peşe son dakika uyarılarının ardından etkisini gösterirken meteoroloji tarafından yeni bir hava tahmin raporu yayımlandı. Bu rapora göre soğuk hava etkisini göstermeye devam edecek ve bu raporda radar görüntüleri de paylaşıldı. Yapılan açıklamada Pazartesi günü yoğun kar yağışının etkili olacağı bildirildi.

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın Doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Giresun, Trabzon, Rize, Bayburt, Gümüşhane, Erzurum, Bitlis ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği ifade edildi.

Ayrıca açıklamada bu yağışların Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu (Sivas ve Eskişehir hariç), Batı Karadeniz’in kuzey ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneybatısı ile Afyonkarahisar, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması beklendiği vurgulandı.

ARALIKSIZ KAR YAĞIŞI

Hava forum tarafından bir paylaşım yapıldı ve İstanbul için son dakika uyarısı verildi. Bu paylaşımda ise şu ifadelere yer verildi:

“Pazartesi günü megakentimiz İstanbul’da hayatı olumsuz yönde etkileyebilecek “vortex” etkisi ile aralıksız 12-14 saat civarı yoğun kar yağışı bekleniyor. Tahminlere göre önce sabah Avrupa yakasından başlayıp tüm şehre yayılacak”