Editörün SeçtikleriGündem

Son dakika Valilik kararı duyuruldu! O şehirde kısıtlama kararı alındı: Tamamen yasaklandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, çok önemli açıklamalarda bulundu. Vali Yerlikaya açılamalarında saat 13.00’a kadar İstanbul’da toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyeceğini belirtti ve İBB Karla mücadelede sınıfta kalırken vatandaşın tepkisi çok yoğun oldu.

SOSYAL MEDYADAB DUYURDU

Karla mücadelede İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabından önemli bir açıklama yaptı. Vali Yerlikaya açıklamalarında İstanbul genelindeki bir kısıtlama kararını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Saygıdeğer İstanbullular, Alınan son meteorolojik raporlara göre, ilimizde olumsuz hava koşulları devam etmektedir. Bu nedenle; Bugün saat 13.00’e kadar; toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyecektir”

KISITLAMA KARARI

İstanbul’da Valilik kararıyla saat 13.00’a kadar özel araçların trafiğe çıkması yasaklandı. Ayrıca AKOM marifetiyle çalışmaları yütüren İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bu kararı duyurdu. Vali Yerlikaya son dakika açıklamasında kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalan 5 bin 57 kişinin tahliye edildiğini, 3180 kişinin de otel, misafirhane ve yurtlara yerleştirildiğini belirterek şöyle devam etti:

MÜCADELE DEVAM EDİYOR

“Kıymetli İstanbullular, saat 05.30 itibarıyla yolda mahsur kalan 5057 hemşerimizi tahliye ederken, 3180 hemşerimizi de otellere, misafirhanelere ve yurtlara yerleştirdik. Olumsuz hava koşullarıyla mücadelemiz devam ediyor.”

Bakanlık sorumluluğundaki Marmaray sabaha kadar ücretsiz hizmet verirken İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle dün akşam durdurulan Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvay hattı seferleri yeniden başlatıldı. Metro İstanbul’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvay Hattı’mızda seferlerimiz yapılmaya başlanmıştır.” ifadesine yer verildi.