Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Benzin, motorin ve LPG’ye çok büyük zam! Sonrasında düğmeye basıldı: Akaryakıt ve otogaza 40 lira indirim yapıldı

Bilindiği gibi dolar kurundaki anormal değişiklik ve petrol fiyatlarındaki değişiklik kapsamında benzin, motorin ve LPG fiyatlarına çok büyük zam yapıldı. Bu zam sonrasında ise otomobil sahipleri indirimli akaryakıt ve otogaz satan istasyonları araştırırken bunun ardından ootgaz ve akaryakıt fiyatları için kampanyalar da sorgulanıyor. İş Bankası tarafından kart sahiplerine kampanya duyurusu yapılırken bankamatik kartıyla Maximum anlaşmalı Shell istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde gerçekleştirilecek 150 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamasına, Maximum anlaşmalı Shell istasyonlarından yapılacak akaryakıt alışverişlerinde kullanılmak üzere 40 TL MaxiPuan yükleneceği bildirildi. Bu hediye olan 50 lira değerinde puanlar bir sonraki alışverişte akaryakıt ve otogaz alımında indirim olarak kullanılabilecek.

40 TL İNDİRİM YAPILDI

İş Bankası bankamatik kartı olanlara özel kampanya duyurusu yayımlanırken kampanyaya katılanlar 40 TL indirim kazanacağı bildirildi. 15 Şubat tarihine kadar katılım sağlanabileceği belirtilirken katılmak için Maximum Mobil uygulamasında “Kampanyalar” bölümünden ilgili kampanyadaki “KATIL” butonuna tıklayarak ücretsiz olarak katılabileceğiniz belirtildi.

KAMPANYAYA DAHİL OLAN VE OLMAYAN İŞLEMLER

iş Bankası tarafından yayımlanan duyuru kampanyaya dahil olan kartlar da belirtildi. Bu kartlar ise şöyle oldu:

“İş Bankası Bankamatik Kartları, İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları (Maximum, MercedesCard, Maximiles, İş’te Üniversiteli, Maximum Genç, MaxiPara Kartlar) Aynı gün içerisinde yapılan 150 TL ve üzeri ilk harcama kampanyaya dahildir.”

Kampanyaya dâhil olmayan işlemler de İş Bankası tarafından paylaşıldı. Söz konusu duyuruda Ticari Kredi Kartı, Vadematik Kart, Aidatsız Kartlar ile yapılan işlemler, Maximum Fırsat ve MaxiPuan kullanılarak yapılan alışverişler, ürün iptal ve iade işlemleri, Maximum POS cihazından yapılmayan işlemler kampanyaya dahil olmadığı belirtildi.

KULLANILMAYAN PUANLAR SİLİNECEK

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamanın devamında MaxiPuan’lar yalnızca Maximum anlaşmalı Shell istasyonlarında görüntülenebilecek olup sadece akaryakıt ya da otogaz alımında kullanılabileceği belirtilerek MaxiPuan’larınız 22 Şubat 2022 tarihinde kartınıza yükleneceği MaxiPuanların son kullanma tarihi 7 Mart 2022 (bu tarih dâhil) olduğu kullanılmayan MaxiPuanlar 8 Mart 2022 tarihinde silineceği bildirildi.

Maximiles’a yüklenen puanlar MaxiMil’e dönüştürülemeyecek ve Avans MaxiMil kapatmakta kullanılamayacaktır. Bir müşteri kampanyadan 1 kere yararlanabilir ve en fazla 40 TL MaxiPuan kazanabilir.