Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Emekli maaşları için son dakika gelişmesi! Resmen duyuruldu: Emekli maaşlarına 750 lira eklendi! 27 Ocak’ta ödeme yapılacak

Milyonlarca emeklinin beklediği haber geldi. Emekli maaşları için yeni bir gelişme yaşandı ve zam oranı belli oldu. Bunun ardından seyyanen zamlar da yapıldı ve en düşük emekli maaşı 2 bin 500 lira oldu. Ayrıca emekli maaşları için bir fark ortaya çıktı ve bu fark ödemelerinin 27 Ocak’ta hesaplara aktarılacağı bildirildi.

MAAŞLARA EK 750 LİRA

Bankalar tarafından da bazı kampanyalar düzenlendi. Emekli maaşı için düzenlenen kampanyalarda maaşını bankaya taşıyan ve 3 yıl maaş alma sözü veren emeklilere başvuru yaptıktan sonraki ilk ay alacakları maaşına bir defalık 750 lira ekleniyor.

ZİRAAT BANKASI DUYURDU

Konu ile ilgili olarak Ziraat Bankası tarafından önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda maaşını bankaya taşıyan ve 3 yıl maaş alma sözü veren emeklilere 750 lira verileceği belirtildi. Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden SGK (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) emekli maaş ödemelerini Banka aracılığı ile alacak olan müşterilere özel promosyon açıklaması duyuruldu. SGK (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) emekli maaş ödemelerini Ziraat Bankası aracılığı ile alan müşterilere ne kadar ödeme yapılacağı da emekliler ile paylaşıldı. Yapılacak olan ödeme tutarları ise şöyle paylaşıldı:

ÖDEME TUTARLARI

1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 500,00 TL,
1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 625,00 TL,
2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 750,00 TL tutarında olmak üzere,
3 yıllık peşin promosyon ödemesi yapılmaktadır.

SMSM BAŞVURUSU DA YAPILABİLİR

Emekli maaşını Ziraat Bankası aracılığı ile müşterilere özel promosyon ödemesi verileceği bundan faydalanabilmek için maaş ödemelerini 3 yıl boyunca Ziraat Bankası aracılığı ile alacaklarına ilişkin başvuru yapmaları gerektiği belirtilirken başvurunun SMS ile de yapılabileceği bildirildi. Promosyon ödemesine ilişkin başvuruların ise “Şubelerimiz, İnternet Şubemiz, Ziraat Mobil, ATM’lerimiz, SMS Müşteri İletişim Merkezi” aracılığı ile yapılabileceği bildirildi.