Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

T. C. Kimlik Numarasının sonu ‘0’ olanlara müjde! 850 TL ile 2.550 TL arasında para ödeniyor

Yüzbinlerce kişi tarafından para ödemeleri hakkında bir duyuru beklerken önemli bir duyuru daha yayımlandı. T.C.’sinin son hanesine göre ödeme yapılacağı belirtilirken ödeme yapılacak tarihler de paylaşıldı. Bu doğrultuda hesaplara en az 850 lira en fazla 2 bin 550 lira yatırılacağı bildirildi. Hesaplara destek ödemeleri hakkında önemli gelişme yaşandı ve ne zaman ne kadar yatırılacağı da açıklandı.

ÖDEME DETAYLARI

Bu ödemeleri alan kişilerin banka hesapları ise daha önceden bildirdikleri veya açtıkları hesaplara olurken destek ödemelerinin T.C. Kimlik Numarasının son hanesine göre yapılıyor ve en az 850 lira yatırıldığı paylaşıldı.

OCAK ÖDEMELERİ YAPILDI

Ocak ayına ilişkin burs ve kredi ödemeleriyle ilgili bir duyuru yapılarak ödemelerin yapıldığı belirtilmişti. Şubat ayı için de bir duyuru yayımlandı. Söz konusu ödemelerin 10 Ocak itibari ile tamamlandığı belirtilen duyuruda kimlere ne kadar para ödemesinin yapıldığı da paylaşılırken Bakan Kasapoğlu tarafından bir değerlendirme yapılmıştı. Konu ile ilgili olarak Bakan Kasapoğlu açıklamalarında bu destek ödemeleri hakkında yaptığı açıklamalarında ödemelerin 6 Ocak’ta başlayıp 10 Ocak’ta sona erdiğini bildirdi.

EN ERKEN 6 ŞUBAT’TA ÖDEME

Bununla beraber TC Kimlik numarasının sonu “0” olanlar 6 Ocak, “2” olanlar 7 Ocak, “4” olanlar 8 Ocak, “6” olanlar 9 Ocak, “8” olanların 10 Ocak’ta destek ödemelerini aldığı belirtilirken bu tarihlerin Şubat ayı için de geçerli olduğu bildirildi. Şubat ayında da en erken T. C. Kimlik Numarasının sonu 0 olanlara 6 Şubat’ta ödeme yapılacağı ifade edildi. Ayrıca hesaplara duruma göre en az 850 lira en fazla 2 bin 550 lira yatırılacağı ifade edildi.

ZAM GELDİ

Tüm bunların yanı sıra 2022 yılında kredi-burs miktarı, lisans öğrencilerinde 850 liraya, yüksek lisans öğrencilerinde 1700 liraya, doktora öğrencilerinde 2 bin 550 liraya yükseltildi.