Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Borcu olan vatandaşlar için PTT’den flaş duyuru! Başvuran herkese 3 ay geri ödemesiz 50 bin lira veriliyor

Türkiye’nin gündeminde memur ve emekli vatandaşların maaşlarına yapılan zamlar yer alıyordu. Emekli vatandaşların yakından takip ettiği gelişmeler arasında maaş zamlarının yanı sıra öte yandan, bankaların ve devlet kurumlarının sunduğu çeşitli krediler ve finansal destekler de bulunuyordu. PTT, emekli vatandaşlar için hazırladığı kampanyasını sonunda sundu. PTT tarafından yapılan açıklamada emeklilere 3 ay geri ödemesiz 50 bin liraya kadar kredi verileceği ifade edildi. Peki bu kredi kampanyasının detayları neler? Kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

3 AY GERİ ÖDEMESİZ 50 BİN TL KREDİ

Emekli vatandaşlara, ödemelerini 3 ay erteleyebilecekleri kredi destekleri sunulmaya başlandı. Maaşını PTT’den alan emekli vatandaşlar, PTT aracılığı ile diğer bankalardan kullandıkları kredilerin borçlarını kapatabilmeleri için yeni bir kredi kampanyası hazırladı. Bu kampanyada 3 ay geri ödemesiz 50 bin liraya kadar kredi verileceği ifade edildi.

BORÇ YAPILANDIRMA

2022 yılının gelmesi ile birlikte yeni zam oranları sonrası kredi borçlarını kapatmak için yol arayışlarına giren emekli vatandaşlar, başta devlet bankaları ve özel bankalar tarafından sunulan çeşitli kampanyaları araştırmaya başlamıştı. Bu noktada PTT’nin yeni hazırladığı kampanya dikkatleri üstüne çekti. Konu ile ilgili olarak özel borç transferi de dahil olmak üzere birçok başlık altında kredi imkanları sunuldu ve vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik nakit destekleri ve borç yapılandırma imkanları verildi.

FAİZ ORANI AÇIKLANDI

PTT tarafından sunulan 3 Ay Ertelemeli PTT Emekli Kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar bu krediden yüzde 3,09 faiz oranı ile yararlanabileceği belirtilirken acil nakit ihtiyacı olan ve kredi borçlarını kapatmak isteyen vatandaşlar, PTT tarafından sunulan bu krediyi kullanabilecekleri bildirildi.