Ekonomi

En ucuz 0 otomobil hangi firmada? En ucuz 0 km araç fiyatları 2022!

2022 yılının başlaması ile birlikte otomobil fiyatları bir kez daha güncellendi. Özellikle ÖTV matrah düzenlemesinin ardından otomobil firmaları Ocak ayı fiyat listelerini yeniden düzenledi. Bunun üzerine vatandaşlar en ucuz sıfır araba fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. 2022 yılında sıfır otomobil fiyat listesinde hangi markalar var. En ucuz sıfır otomobil markası ve fiyatları…

Otomobil Fiyat Listesi Güncellendi

2022 yılının Ocak ayı itibarıyla otomobil markaları Türkiye’de satışa sundukları otomobillerin fiyatlarında değişikliğe gitti. Otomotiv sektöründe sürpriz yaratan ÖTV matrah düzenlemesinin ardından firmalar, ocak ayı fiyat listesini yeniden güncellemek durumunda kaldı. Vergi diliminde yaşanan değişiklik sonrası otomobil fiyatları bir kez daha güncellendi. 2022 yılında hangi marka ve modeldeki otomobil ne kadara satılıyor? En ucuz sıfır kilometre otomobil fiyatları ne kadar?

Türkiye’de 2022 yılında satılan en ucuz sıfır kilometre otomobillerin başında Hyundai i10 modeli geliyor. Hyundai i10 Hatchback 1.0 MPI Jump Hatchback Benzin Manuel BENZIN modelinin satış fiyatı 240 bin 857 TL olarak açıklandı. Trükiye’nin en çok satan sedan model otomobili olan Fiat Egea da listede kendine yer buldu. Fiat Egea Sedan 1.4 Fire Easy Sedan Benzin Manuel BENZIN güncellenen satış fiyatı 244 bin 900 TL oldu.

En Ucuz Otomobil Marka ve Fiyatları

En ucuz sıfır kilometre otomobiller listesinde Renault Clio Hatchback 1.0 SCe Joy Hatchback Benzin Manuel BENZIN modeli sadece 248 bin 100 TL satış fiyatı ile yerini aldı. Sektöre hızlı bir girip yapan Japon otomotiv devi Mazda da B segmentinde ucuz otomobilinin fiyatını güncelledi. Mazda 2 Hatchback 1.5 SkyActive-G Reflex Hatchback Benzin Otomatik BENZIN modeli 250 bin 710 TL’den satışa sunuluyor.

Hyundai i10 Hatchback 1.0 MPI Jump Hatchback Benzin Yarı Otomatik BENZIN modelinin satış fiyatı 251 bin 208 TL olarak güncellendi. Yılların eskitemediği ve özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde çok satan Lada Niva SUV 1.7i SUV Benzin Manuel BENZIN satış fiyatı 256 bin 794 TL olarak açıklandı.