Editörün SeçtikleriEkonomi

Elektrik faturasıyla PTT’ye başvuranlara para verilecek! Başvurun paranızı alın!

Doğal gaz ve elektrik faturaları kapsamında durumu olmayan ailelere destek verilmeye devam ediliyor. Son dönemlerde havaların iyiden iyiye kışa dönmesi, ne yazık ki faturalara yansıdı. Durum bu şekilde olunca devlet harekete geçti ve elektrik ile doğal gaz faturalarında destek verileceğini belirtti.

Elektrik faturası desteğinden yararlanmak isteyenler için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartları taşıyan kişilere ortalama 206 TL’ye kadar para verileceği duyuruldu.

Elektrik fiyatlarına gelen zamlar vatandaşların belini bükerken, konu hemen hemen her gün sosyal medyada TT olmaya devam ediyor. Bu kapsamda elektrik faturası desteğinden yararlanmak isteyenlerin sayısı ise her geçen gün artmaya devam ediyor. Destek ödemelerinin PTT aracılığı ile yapıldığı, destek miktarının ise kişiden kişiye göre değişkenlik gösterdiği ifade edildi. Ödeme 1-2 kişilik aile için 103 TL olurken, 4 kişilik aile için yardım 206 TL’ye kadar yükseliyor.

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı

Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı

Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı

Şartlı Eğitim – Şartlı Sağlık Yardım Programı

Çoklu Doğum Yardım Programı

Kronik Hastalık Yardım Programı

Engelli Aylıkları

Yaşlı Aylığı

Engelli Yakını Aylığı

65 yaş üstü muhtaç kişiler

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Elektrik faturası desteğinden yararlanmak isteyenlerin (Halihazırda devletten destek alan kişiler) kimlikleri ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine gitmeleri gerekiyor. Evde bakım yardımı almayan ancak kronik hastalığı sebebi ile cihaza bağlı olan kişiler de benzer bir şekilde 200 TL’ye kadar destek alabiliyor.