DünyaGenel

Akdeniz’deki 5.1’lik Deprem KKTC’yi Vurdu! KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’dan İlk Açıklama!

Akdeniz’de Kıbrıs Adası açıklarında 5,1 büyüklüğünde kaydedilen depremin ardından açıklamalarda bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “herhangi bir sıkıntı tespit edilmemiştir” ifadelerini kullandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Akdeniz’de Kıbrıs açıklarında 5,1 büyüklüğünde meydana gelen depremde herhangi olumsuz bir durumun tespit edilmediğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Tatar, sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulunarak, “Akdeniz’de 5,1 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Sivil Savunma Başkanımız ile görüştüm, herhangi bir sıkıntı tespit edilmemiştir” ifadesini kullandı.

11 Ocak’ta Da 6,4 Şiddetinde Deprem Olmuştu

Kıbrıs açıklarında 11 Ocak’ta da 6,4 şiddetinde depremin meydana geldiğini hatırlatan Tatar, bu yeni depremin, 11 Ocak’taki depremin olduğu yere yakın bir yerde gerçekleştiğini de belirtti.

Akdeniz’de 5,1 Büyüklüğünde Deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 00.03’te (yerel saat ile 23.03’te) Akdeniz’de Kıbrıs Adası açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deniz yüzeyinin 13,20 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün Antalya’nın Gazipaşa ilçesine 136 kilometre mesafede olduğu belirlendi.

Pek Çok İlde Hissedildi

Sosyal medyada depremin başta Antalya olmak üzere Muğla, Adana, Mersin ve Hatay’da da hissedildiğine yönelik paylaşımlarda bulunuldu.

KKTC’deki vatandaşlar da depremin hissedildiğine ilişkin sosyal medyada paylaşımlar yaptı.