Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Son dakika duyuruldu: İmzalar atıldı! Çalışanların maaşına ek bir zam daha yapıldı

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, önemli açıklamalarda bulundu. Arslan açıklamalarında Hak İş Konfederasyonu olarak, “2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü”ne “Ek Çerçeve Protokolünü” imzaladıklarını belirterek bu doğrultuda kamu işçilerine yüzde 2.5 oranında ilave zam yapılacağını belirtti. Ayrıca Mahmut Arslan açıklamalarında ek zam taleplerini olumlu sonuçlandıran başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e, hükümete ve kamu işveren sendikasına teşekkür ettiklerini ifade etti.

ZAM TALEBİ KABUL EDİLDİ

Hak İş Başkanı Mahmut Arslan bu konu hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Arslan açıklamalarında Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü kapsamında bulunan kamu işçilerimize yönelik, memurlarda olduğu gibi ilave zam verilmesine ilişkin talebinin olumlu sonuçlandığını belirtti ve şöyle devam etti:

YAPILAN AÇIKLAMA

“HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, “2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü”ne “Ek Çerçeve Protokolünü” imzaladık. Buna göre, kamu işçilerine yüzde 2.5 oranında ilave zam yapılacak. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, Hükümetimizin kamu çalışanlarını enflasyona ezdirmeme politikası doğrultusunda ek zam talebimizi olumlu sonuçlandırmasından duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyoruz.

MAAŞLARA EK ZAM YAPILDI

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vedat Bilgin’e, Hükümetimize ve Kamu İşveren Sendikasına teşekkür ediyoruz.

Yüzde 2.5 oranında ilave zammı içeren Kamu çerçeve ek protokolü önemli bir mücadele ve gayretimiz sonucu yeni ve güzel bir uygulama olmuştur. Ek protokolün bütün kamu işçilerine ve üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.”

ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memurlara yapılan yüzde 2,5 oranındaki ek zammın, kamuda çalışan işçilere de yapılacağını ifade etmişti.