Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Sonunda bunu da gördün Türkiye! Yakıt alımı için istasyonlarda hazır limit kredi veriliyor

Akaryakıt ürünlerinden benzin, motorin ve LPG için çok önemli bir zamlar geldi. Benzin ve motorin fiyatları 16 liraya yaklaşırken LPG fiyatları da 10 liraya kadar dayandı. TP istasyonlarında ise yeni bir dönem başladı. Bu istasyonlarda şimdi al sonra öde sistemi ile hazır limit kredi çıkarılacak ve yakıt alımından sonra taahhüt ile sonra ödeme gerçekleştirilecek.

YAKIT ALIMINDA KREDİ BAŞVURUSU

Türkiye Petrolleri markasıyla faaliyet gösteren TP Petrol Dağıtım A.Ş., Türkiye akaryakıt sektöründe bir ilki gerçekleştirerek TP Mobil uygulaması ile müşterilerine akaryakıt ödemelerini erteleme imkanı sunulduğu bildirilen duyuruda TP Mobil ile müşteriler anında, kefilsiz, banka hesabı olmadan yapacakları hazır limit başvuruları ile akaryakıtlarını kredi ile alabilecekleri belirtildi.

Bu yeni gelişme hakkında TP tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan duyuruda Zülfikarlar Holding bünyesinde Türkiye Petrolleri markası ile faaliyet gösteren TP Petrol Dağıtım A.Ş. değişen tüketici ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamaya yönelik dijital dönüşüm yatırımlarına hız verdiği belirtilirken TP Petrol Dağıtım A.Ş., Colendi, TurkPara ve Visa iş birliğiyle TP Mobil uygulaması üzerinden Türkiye akaryakıt sektöründe bir ilk gerçekleştirildiği paylaşıldı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Zülfikarlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsfendiyar Zülfikari bu konuda bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Günümüzde dijital çağın dinamiklerine uygun olarak her sektör, uzman olduğu iş alanına ek olarak ödeme çözümleri geliştirip tüketicilerin hayatına ve ihtiyaçlarına daha kapsayıcı ve bütüncül çözümler sunmaya odaklanıyor. Biz de istasyonlarımıza her ay adım atan 4,5 – 5 milyon tekil kullanıcının deneyimlerini kolaylaştırmak ve ihtiyaçlarına daha hızlı çözüm sunmak için dijital ödeme sistemlerine odaklandık. Bu çerçevede TP Petrol Dağıtım A.Ş. olarak TP Mobil uygulamamız üzerinden başlattığımız “Şimdi Al, Sonra Öde” ile akaryakıt sektörümüzde bir ilke imza atıyoruz. TP Mobil uygulaması ile anında, kefilsiz, banka hesabı olmadan yapacakları hazır limit başvuruları ile akaryakıtlarını hemen alıp ödemesini sonra yapabilecekleri, yani akaryakıt ödemelerini erteleyebilecekleri bir sistem sunuyoruz. Tüketicilere sadece akaryakıt alımlarında kullanılabilecek bir çözüm değil, her kullanıcının sahip olacağı sanal cüzdan ile birçok ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir imkân sağlıyoruz. Amacımız kullanıcıların banka müşterisi olarak ihtiyaç duydukları para transferi, yatırım imkânları vb. farklı finansal enstrümanları kullanıma sunmak. Böylece TP Mobil’in kendini geliştiren bir ekosistem olmasını hedefliyoruz.”