Editörün SeçtikleriEkonomi

Akaryakıt Fiyatlarına Vergi İndirimi Mi Geliyor? Benzin Ve LPG Fiyatları Düşecek Mi?

Üst üste gelen akaryakıt zamları vatandaşı isyan ettirmişken MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’dan flaş açıklama geldi. Konuya ilişkin yazılı açıklamada bulunan Yalçın, vatandaşa umut olacak değerlendirmelerde bulundu.

EPGİS tarafından durmak bilemeden üst üste gelen akaryakıt zamları vatandaşları isyan ettirdi. Araç sahipleri o kadar zor durumda kaldı ki benzin, mazot ve LPG alamadığı için araçlarının kontağını çeviremez hale geldi. Durum böyle olunca gözler dolar kuruyla birlikte yükselen akaryakıt fiyatlarının ne zaman ineceğine çevrildi. Baştan söylemek gerekir ki şuan için gündemde indirim yapılacağına dair bir tarih yok. Ancak konuya ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, çok umut verici değerlendirmelerde bulundu.

Başta Vergi İndirimi Olma Üzere Yeni Düzenlemeler Yolda

Akaryakıt fiyatlarının düzenlenmesiyle ilgili mevcut iktidarın çalışmalara başladığını ifade eden Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada “Ancak akaryakıt fiyatlarındaki artışların bir sarmala dönüşmemesi ve tüketici yararına kontrol altına alınması için, vergiler başta olmak üzere bazı yeni düzenlemelere gidilmesi gerektiği de bir gerçektir. Mevcut iktidar bu gerçeği görerek çalışmalara başlamıştır” ifadelerine yer verdi.