Kültür-sanat

Seren Serengil duyurdu! Vasiyetini açıklayan Serdar Ortaç’tan kötü haber..

Gelen son habere göre Seren Serengil, geçtiğimiz Cuma akşamı Kıbrıs’ta sahneye çıkan Serdar Ortaç’ın zehirlendiği ve zor anlar yaşadığını ifade etti. Serdar Ortaç, geçtiğimiz günlerde vasiyetini açıklamıştı..

Beyaz TV ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Söylemezsem Olmaz programının sunucuları arasında Seren Serengil, dün canlı yayında Serdar Ortaç ile ilgili kötü haberi verdi. Ortaç’ın sahneden sonra zehirlenerek fenalaştığı belirtildi. Programdaki diğer sunucu olan Arto ise, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“SEN ÇOK DEĞERLİ BİR ADAMSIN”

Uzun yıllardır MS hastalığıyla mücadele eden Arto, Serdar Ortaç’a seslenerek şunları söyledi:

“İlaçla birlikte alkol kullanmazsa iyi olur. Zaten ileri derecede bir hastalığı var. Bu kadar değerli bir insan olup neden kendine bakmadığı çok üzüntü verici. İlaç değiştirmiş olabilirsin ama bunu alkolle birlikte yaparsan çok zorlanırsın. Freni boşalmış kamyon gibisin. Sen çok değerli bir adamsın”

VASİYETİNİ AÇIKLAMIŞTI

Kıbrıs’taki sahnesine çıkmadan önce vasiyetini açıklayan Serdar Ortaç herkesi şoke etti. Henüz resmi bir işlem yaptırmadığını söyleyen ünlü sanatçı açıklamasında, “Ben vasiyetimi daha yazmadım ama buradan söylüyorum kayıtlara geçmesi adına avukatlara da sözlü olarak da ilettim. 40 milyon TL değerinde bir evim var. Ben vefat ettikten sonra kardeşlerim, bütün çalışanlarım ve orkestrama evin satışından hisse dağıtılmasını istiyorum. Bir bölümünü Mehmetçik vakfına, şehitlere dağıtılmasını istiyorum” demişti.