AöfEğitim

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme işlemlerinin tarihi değişti!

Gelen bir son dakika haberine göre Anadolu Üniversitesi iktisat işletme ve açıköğretim fakültelerinin kayıt yenileme tarihlerini uzattığını duyurdu. Açık Öğretim Sistemi kayıt yenileme tarihleri ne zaman? Detaylar haberimizde..

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Konuya ilişkin üniversite tarafından yapılan açıklamaya göre daha önceki yıllarda fakültelerde kayıt yaptırarak öğrenim gören öğrencilerin, öğrencilik haklarının devam edebilmesi için kayıt yenileme işlemleri için son tarihin 21 Şubat 2022 pazartesi gününe kadar uzatıldığı duyurularak şu ifadeler kaydedildi:

“17 Nisan 2020 tarih ve 31102 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ‘Açık öğretim sisteminde üst üste 4 dönem kayıt yenileme koşullarını yerine getirmeyen öğrencinin ilgili programdan ilişiği kesilir’ hükmünü içerdiğinden Anadolu Üniversitesi ve diğer üniversitelerin açıköğretim programlarında kayıtlı olan ancak 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi’nden itibaren üst üste 4 dönem kayıt yenileme işlemi yapmayan öğrencilerin kayıtları 2021-2022 Öğretim Yılı Bahar Dönemi’nde silinecektir. İlişiği kesilen öğrencilerin yaz okuluna ve sonraki dönemlere kayıt hakları bulunmayacaktır”