Kültür-sanat

Kenan Işık son durumu hakkında açıklama! Yakın arkadaşı açıkladı

2014 yılında ayağının kaymasıyla başını çarpması sonucunda komada olan Kenan Işık sağlık durumu hakkında araştırmalar devam ediyor. Gittiği spor salonunun saunasında düşerek beyin kanaması geçiren ünlü sanatçının son durumu nasıl? Kenan Işık sağlık durumu hakkında son gelişmeler ve yakın arkadaşının yaptığı açıklama haberimizde..

Ünlü sanatçı Kenan Işık, 2014 yılında spor salonunda saunaya girmiş, ayağının kayması sonucunda başını yere çarptı ve beyin kanaması geçirdi. 74 yaşındaki Işık o dönemde hemen Amerikan Hastanesi’nde ameliyata alındı ve 4 saatlik ameliyat sonrasında yoğun bakım ünitesine alındı. Şu anda Kenan Işık evinde tedavi görmeye devam ediyor.

YAKIN ARKADAŞI AÇIKLADI

Ünlü sanatçının yakın arkadaşı Ozan Zeybek, Kenan Işık son durumu hakkında bilgi verdi. Zeybek a Spor’a konuşarak, şu açıklamayı yaptı:

“Nisan’da 8 yıl olacak. Ama bakımı çok iyi. Kenan Işık’ı nasıl biliyorsanız öyle. Her gün sakal tıraşı yapılıyor, besin takviyesi alıyor. Yatan hastalarda genellikle yaralar çıkar, zayıflama olur. Ama Kenan Işık bıraktığımız gibi. Çok iyi bakılıyor. Böyle hafızalarda kaldığı gibi. Ailesi tarafından çok iyi bakılıyor”

“SÖYLENENLERİ DUYUYOR”

Yaklaşık 2 yıl önce Yüksel Altuğ, Kenan Işık’ın sağlık durumunun iyiye gittiğini söyleyerek “Uzun süredir koma halinde tedavi gören usta oyuncu ve sunucu Kenan Işık’tan müjdeli haber var. Benim de Ergun Uyar’ın sosyal medya paylaşımıyla haberim oldu. Müjdeyi, Işık’ın vefalı eşi Beril Hanım vermiş. Demiş ki: “Kenan Bey söylenenleri duyuyor. Gözleri ile konuşuyor. fakat tepki veremiyor henüz” ifadesini kullanmıştı.

YOĞUN BİR BİÇİMDE TEDAVİ GÖRÜYOR

Aytuğ, yaptığı açıklamasının devamında “Yoğun bir biçimde fizyoterapi ve ergoterapi tedavisi görüyor. Bakışlarıyla etrafındakileri takip edebiliyor. Artık gözleriyle iletişim kurabiliyor. Tekerlekli sandalyesinde bazen tüm gün oturuyor. Vücudunu artık bütünüyle kendisi tutabiliyor, dik durabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu” devam ifadesini kullanmıştı.