Gündem

Kışlıkları geri çıkarın lastiklere zincirleri takın! Yarından itibaren çok yoğun kar ve buzlanma olacak! Valilikten son dakika açıklaması geldi

Kırıkkale Valiliği tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda yarından itibaren etkili olması beklenen yoğun kar yağışı ve don olacağı belirtildi. Ayrıca bu olaylara karşı vatandaşlara uyarı yapıldı.

Kırıkkale’nin yarından itibaren yoğun kar yağışının etkisi altına girmesi bekleniyor. Valilik tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada sürücülere de uyarı yapıldı.

20 CM KAR OLABİLİR

Söz konusu açıklamada kent genelinde yer yer 20 santimetreye üzeri kar yağışı beklendiği belirtildi.

Yapılan açıklamada meteorolojik değerlendirmelere göre yarın akşam saatlerinden sonra görülecek olan kar yağışının yer yer yoğun olacağı bildirildi. Ayrıca yoğun kar yağışı kaynaklı olarak başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

YAPILAN DUYURU

Valilik tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; yarın akşam saatlerinden sonra görülecek olan kar yağışının ilimizde de yer yer yoğun kar olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”