Gündem

Gözler 18:00’a Çevrildi! Maskeler Tarih Mi Olacak? Kısıtlamalar Yeniden Gelecek Mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla gözler 18:00’a çevrildi. Bilim Kurulu toplantısının ardından yapılacak açıklamada alınan yeni kararlar ise büyük bir merak konusu oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından bir süredir beklenen açıklamayı yapacak. Maske kullanımı konusunda da yeni kararların duyurulması bekleniyor. Saat 18:00’de Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapacağını duyuran Bakan Koca, akıllara kısıtlamalar yeniden gelecek mi, maskeler tarih mi olacak sorularını getirdi.

“Gerekli Değişikliklerin Zamanı Geldi”

Sosyal medya hesabından yeni açıklama yapan Bakan Koca, 2 sene önce yaptığı paylaşımdan altıntı yaparak “11 MART 2020: Şimdi yapmamız gereken hayatımızı tedbirler doğrultusunda bir düzene sokmaktır. (Türkiye’de İlk Vaka açıklamasından) 2 MART 2022: Hayatımızı yeniden düzenlemek için gerekli değişiklikleri yapmanın zamanı geldi. (Detaylar SAAT 18.00’DA, basın açıklamasında)” ifadelerine yer verdi.

“Maske Konusuna Da Ele Alacağız”

Koca, akşam yapacağı açıklamada maske konusuna da değineceğini belirtti. Bakan Koca, “SAAT 18.00’DA yapacağımız basın açıklamasında maske konusunu da ele alacağız. Ve başka pek çok konuyu” dedi.

“Beklenen Açıklama Olacağına İnanıyorum”

Bakan Koca dün sosyal medya hesabından, “Koronavirüs Bilim Kurulu yarın, salgınla mücadelede gelinen nokta ve kısıtlamaların tekrar değerlendirilmesi gündemiyle toplanıyor. Yarın saat 18.00’da bir açıklama ile huzurlarınızda olacağım. Bu açıklamanın, bir süredir beklenen açıklama olacağına inanıyorum. Buluşmak üzere” paylaşımı yapmıştı.