Ekonomi

Düşük fiyatlardan uygun ödemeler ile ev sahibi olmak isteyenler için TOKİ fırsat satışlarını duyurdu!

Türkiye’de konut fiyatları, özellikle 2021 genelinde çok ciddi oranlarda artış gösterdi. Pandemi sürecinde artan enflasyon ve yükselen döviz kurları, 2021 yılının sonlarında beklenmedik ölçülerde yükseliş gösterince bu durum konut fiyatlarına da doğrudan yansıdı. Böylece ev almak isteyen ve artık kira ödemek istemeyen birçok vatandaşın hayali de askıya alınmış oldu. Ev almak isteyen ve kira yerine ev taksiti ödemek isteyen dar ve orta gelirli vatandaşlar için TOKİ, uygun fiyata ve uygun ödeme koşullarına büyük fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda TOKİ, faizsiz kredi imkanı sunarak, piyasanın altındaki fiyatlarla ev satışlarını gerçekleştiriyor. İşte detaylar…

Ankara TOKİ Konut Satışları

TOKİ, on binlerce ailenin uygun koşullarda ve uygun fiyatlarda ev sahibi olabilmesi için fırsatlarını ve kampanyalarını sunmaya devam ediyor. Bu noktada TOKİ, “100.000 Sosyal Konut Kampanyasını” başlattı ve Ankara Sincan Saraycık Mahallesi’nde yer alan 2+1 boyutlardaki 1.046 konu ile beraber 3+1 boyutlardaki 349 adet konutu satışa sunma hazırlığına başladı. TOKİ böylece söz konusu bölgede toplamda 1.395 adet konutu satışa sunmuş olacak. Bu satışlarda kuraya katılacak olan 2 bin 155 hak sahibi daha önceden belirlenmiş olup, 22 Şubat 2022 tarihinde “Konut Belirleme Kurası” ile seçilmişti. Söz konusu hak sahiplerinin 14 Mart – 29 Nisan 2022 tarihleri arasında belirlenen Halkbank şubelerine giderek “Sözleşme İmzalama Programı” kapsamında sözleşmelerini imzalamaları gerekiyor. Konutlar için TOKİ en düşük 300 bin 225 TL ve en yüksek 410 bin 424 TL fiyat belirledi.

İstanbul Başakşehir TOKİ Konut Satışları

Ankara’daki satışların yanı sıra TOKİ, İstanbul Başakşehir Kayabaşı Mahallesi’nde bulunan 625 adet 1. Etap konutları da İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar için bir fırsat olarak sundu. Özellikle İstanbul’da konut fiyatlarının çok ciddi oranlarda artış göstermesinden sonra 1+1 boyutlardaki bu fırsat konutlarından yararlanmak isteyen vatandaşların TOKİ bünyesinde başvuruda bulunması gerekiyor.

Adana TOKİ Konut Satışları

Bir diğer taraftan TOKİ, Adana Sarıçam ilçesindeki Buruk Mahallesi’nde yer alan 3. Etap 953 adet konut için de satış duyurusunu yaptı. 2+1 ve 3+1 boyutlardaki bu evler için sözleşme imzalama tarihleri 24 Ocak 2022 – 11 Şubat 2022 olarak belirlendi. TOKİ satışlarında söz konusu konutlarda en düşük 207 bin 126 TL ve en yüksek 338 bin 118 TL fiyat belirlendi.