Ekonomi

Asgari ücretle çalışan herkesi yakından ilgilendiriyor! Görülmemiş ihtiyaç kredisi fırsatı sunuldu

Ülkemizde milyonlarca kişi geçimini asgari ücret ile sağlıyor. Asgari ücretliyi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Buna göre vatandaşlar son dönemlerde artan ve büyümeye devam eden ekonomik krizin artması geçimin zorlaşmasına neden oldu. Vatandaşların maddi zorluk yaşadığı bu dönemde ihtiyaç kredi araştırmaları hız kazandı. Bu dönemde ihtiyaç kredi araştırmaları hız kazandı.

Ödemelerin ve borçların büyüyerek devam etmesi, asgari ücretle çalışanları zor duruma sokmaya başladı. Peş peşe pek çok ürüne, altına, akaryakıta ve çeşitli kalemlere zam gelmesi sonrasında vatandaşlar uygun faizli ihtiyaç kredisi araştırmasına başladı.

30 BİN TL’YE VARAN İHTİYAÇ KREDİSİ

PTT ihtiyaç kredisi kapsamında vatandaşlara büyük bir fırsat sunuldu. Nakit ihtiyacı olanlara 30 bin TL’ye kadar destek sunulduğu belirtildi. PTT’nin sunmuş olduğu bu destek kampanyasından yararlanmak isteyenlerin en yakın PTT şubelerine müracaat edebilecekleri belirtildi.

GERİ ÖDEME NASIL YAPILACAK?

PTT AktifBank ile ortak bir şekilde vatandaşlara sunduğu bu kredi uygun ödeme koşulları ile vatandaşlar sıkılmadan ödeme yapabiliyor. Yapılan açıklamaya göre nakit gereksinimlerini karşılamak isteyen vatandaşlar 36 aya kadar vade ve yüzde 2,99’dan başlayan faiz oranlarının sunulduğu belirtildi.

AYLIK ÖDEME

Bahsedilen krediden yararlanmak isteyenler 30 bin TL’yi 26 ayda aylık yüzde 2,99 faiz oranı ile 1.497 TL olarak ödeyebilecek. Kredi faiz oranı kişinin kredi notuna göre değişkenlik gösterebiliyor.