Editörün SeçtikleriEkonomi

Öğrencilere Aylık 500 TL Burs Verilecek! Başvuru Tarihleri Belli Oldu!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan kooperatif aracılığıyla üniversite öğrencilerine karşılıksız aylık burs ödemesi 500 TL verilecek. Öğrenciler başvuruları internet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bursa Kalkınma ve Eğitim Kooperatifi burs müracaatlarının alınmaya başlandığını duyurdu. Ön lisans ve lisans programlarında eğitim alanlar burstan yaralanabilirken, olağan eğitim müddetini dolduran ve mezun olmayan öğrenciler müracaatta bulunamayacak.  2021-2022 eğitim öğretim yılı burs müracaatları internet üzerinden alınırken adayların rastgele bir kuruma şahsen müracaat etmeleri gerekmiyor. Yapılacak kıymetlendirme sonrası burs almaya hak kazanan öğrencilere aylık 500 TL burs ödemesi yapılacak.

Öğrencilere Geri Ödemesiz 8 Ay Boyunca Burs Verilecek!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin eğitim ihtiyaçlara katkıda bulunmak ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak gayesiyle üniversite eğitimi nazaran Bursalı öğrencilere burs verecek. Kendisi ya da velisi Bursa’da ikamet eden öğrenciler burstan yararlanabilecek.  Müracaat yapabilmek için öğrenci yahut veli ikametgah adresinin son 6 ayda Bursa’da olması gerekmektedir. Olağan kurallar altında burs almaya hak kazanan öğrencilere toplam 8 ay boyunca ödeme yapılacakken bu uygulama devrin ikinci yarısına yetiştiği için öğrenciler bu yıl Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayacak formda 4 ay devam edecek. Önümüzdeki periyottan itibaren ise burs ödemeleri 8 ay boyunca yapılacak.

2022 Burs Başvurusu Nereden Yapılır?

Bursa Kalkınma ve Eğitim Kooperatifi burs müracaatları internet üzerinden alınacak. Müracaat süreçleri başlaman evvel öğrencilerin müracaat kaidelerini ve gerekli evraklarını dikkatle incelemeleri gerekmektedir.  Müracaat süreçleri burskoop.com adresi üzerinden alınacak. Adaylar T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, cep telefonu ve e-posta bilgileri ile sisteme kayıt yaparak müracaat edebilecek. Sizde direkt olarak buradan müracaat sayfasına gidebilirsiniz. Müracaat yapacak adayların gerekli kaideleri taşımaları gerekmektedir.

Burs Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Öğrencinin kendisinin yahut ailesinin/anne-baba vefat durumunda velisinin Bursa’da ikamet etmesi,
  • Türkiye Cumhuriyeti sonları içinde yer alan üniversitelerde, örgün lisans ya da ön lisans öğrencisi olmak,
  • Bulunulan periyot prestiji ile en az, 100 üzerinden 50 ya da 4 üzerinden 2 genel not ortalamasına sahip olmak,
  • Özel ya da resmi bir kurumda, çıkar getiren rastgele bir işte çalışmamak,
  • Maddi imkanları tahsilini sürdürebilmesi için yetersiz ve bu nedenle dayanağa gereksinim duyuyor olmak,
  • 25 yaşını aşmamış olmak.

Kimler Müracaat Yapamaz?

Sınıf yahut devir tekrarı yapan öğrenciler, yabancı asıllı öğrenciler, Polis akademisi, Polis Meslek Yüksekokulu, Ulusal Savunma Üniversite öğrencisi, olağan tahsil müddetinden fazla ek müddet tahsil gören öğrenciler, açık öğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri, yüz kızartıcı bir cürüm sebebi ile karar giyenler, yüksek lisans yahut doktora öğrencileri burs yapamaz.ncilerine aylık 500 TL burs verilecek! 2022 Burs başvuru şartları ve tarihler belli oldu!