Genel

Başkentte yaşayanlara acil duyuruldu! Salı ve Çarşamba günü mümkünse dışarıya çıkmayın!

3.cemrenin düşmesi ile birlikte hava sıcaklıklarının yükselmesi beklenirken, Meteoroloji tarafından acil bir uyarı yapıldı. Bu kapsamda akşam saatlerinde gelen son habere göre başkentte yaşayanlar için soğuk ve yağışlı hava uyarısı yapıldı.

Ankara Valiliği sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında Salı ve Çarşamba günü sıcaklıkların 2-3 derece arasında düşebileceğini belirtti. Yaşanabilecek olumsuz durumlara karşın vatandaşların tedbir alması gerektiği ifade edildi.

ANKARA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Ankara Valili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, 08.03.2022 gününden itibaren hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşmesi ve haftanın ikinci yarısında gün içerisinde en yüksek sıcaklığın 2 ila 3 derece dolayında olması beklenmektedir.

Yağışların hafta ortasına kadar aralıklarla yağmur, 09.03.2022 günü akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde hafta boyunca aralıklarla etkili olması beklendiğinden hava şartlarının getireceği olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları mağduriyetler yaşanmaması açısından önem arz etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.