Teknoloji

Rusya Microsoft İşletim Sistemine Savaş Açıyor

Rusya, Microsoft’a darbe vurmaya çalıştığı yeni stratejisiyle gündemde. Rusya ve ABD arasındaki soğuk savaşı hepimiz biliyoruz. Bu bağlamda yürütülmeye çalışan stratejiler de hep ABD ürünlerine olan bağımlılığı azaltma temalı stratejiler.

Vladimir Putin bu konuda bir alternatif olarak düşündüğü yerli işletim sistemi sürümlerine geçiş yapılacağı bilgisi aktarıldı. Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansıyan haberlerde gündeme gelen bu konu, şuan için uygulanma hazırlığında gibi gözüküyor. Ancak, Microsoft ve ABD ürünlerine karşı açılmış bu savaş; Rusya’ nın ABD ilişkilerini nasıl etkiler şuan için tahmin etmek epey zor.

Microsoft alternatifi bulmak, hem de Rusya yerlisi! Ütopya!

Microsoft kullanıcıları, Rusya üretimi yerli bir işletim sisteminin kullanılmasının çok zor bir durum olduğunu, bu denli hayatı kolaylaştıran bir yazılımın şuan için Rusya elinde olmadığını dile getiriyorlar. Sosyal medyada da ilgi gören bu haber, ” Putin yine hayaller aleminde. ” ” Ütopyadan merhaba! ” göndermelerinin yapılmasına neden oldu. Ancak Rusya’ nın bu noktada iyi bir alternatif sunabilmesi, ABD’ ye bağımlılığını azaltmak isteyen ülkeler için iyi bir örnek olabilir.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir