Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Otomobil piyasasında herkesi şoke eden gelişme! Bu arabalar çok daha az yakıyor: İşte Türkiye’de 100 bin TL altına alınabilecek arabalar

Otomobil fiyatları dur durak bilmeden artmaya devam ediyor. Sıfır otomobil sahibi olmak artık hayal olurken orta veya düşük gelirli vatandaşlar tarafından ikinci el otomobil fiyatları araştırılıyor. Orta halli vatandaşların satın alabileceği otomobillerin mevcut olduğu fiyat listesine bakıldığında görülüyor. Bu doğrultuda 100 bin liranın altında orta halli vatandaşların satın alabileceği otomobillerin listesi paylaşıldı.

UCUZ OTOMOBİL ARAŞTIRILIYOR

Araç fiyatları dur durak bilmeden dört nala yukarı doğru koşuyor. Benzin ve mazot litresi gün geçtikçe zamlanıyor ve artık yeni otomobil sahibi olmak daha da güç hale geliyor. Ama günlük hayatta otomobil sahibi olmanın rahatlığı ve konforu tartışılamaz hale gelmiş durumda. Bundan kaynaklı olarak vatandaşlar hem az yakan hem de ucuz otomobil araştırmaya başladı.

ALINABİLECEK ARABALAR

Sıfır araç fiyatları da gün geçtikçe zamlanınca araç markaları fiyatlarında neredeyse her gün fiyat güncellemesine gidiyor fiyatlarında yukarıya doğru bir güncelleme gerçekleştiriyor. Artık orta gelir düzeyine sahip aileler dahi sıfır araç alamayacak duruma geliyor. Bu doğrultuda aşağıda 100 bin liraya kadar alınabilecek arabaları paylaşıyoruz:

Fiat Palio 1.3

2012 model 76.000 TL

Chevrolet Lacetti

2011 model  99.500 TL

Chery Kimo

2011 model 87.900 TL

Tata Vista

2014 model 100.00 TL

Peugeot 206 +

2012 model 98.000 TL