Eğitim

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Başvuruları Bitiyor

 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı İçin 17.02.2016 10:00 itibari ile başlayan sınav 29.02.2016 23:59 da bitiyor.

İlkbahar Dönemi Sınavı için başvurular 17 Şubat 2016 Çarşamba günü  -29 Şubat 2016 Pazartesi günü olarak düzenlenen sınav 10 Nisan 2016 Pazar günü  gerçekleşecek.

10 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleşecek olan sınav için bazı koşullar şu şekildedir:

A) Tabip, eczacı, kimyager veya veteriner olmak ya da bu alanlarda eğitimlerine devam ediyor olması , Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK ) mensupları için özel mevzuatındaki hükümler gizlidir.

B) Türk Soylu Yabancılar için Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş yada  İşyerlerinde Çalışabilmeleri ile alakalı 2527 Sayılı Kanun kapsamı içerisinde bulunabilmesi.

C) Meslek ve sanatını icra edebilmesine ve uzman olmak istediği alan için çalışmasına engel olacak herhangi bir bedeni ve ruhi bir hastalığı olmaması gerekmektedir.

D) Burstan doğmuş olan zorunlu hizmetleri sınav gününden itibaren üç ay içinde bitirilmesi sağlanacak durumda olması gerekmektedir.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ( TUS ) ‘na yabancı uyruklu adaylar da başvurabilirler.

Başvuru Nasıl Yapılıyor?
Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına ( TUS ) başvurular elektronik ortam üzerinden yapılacaktır.

A) Kılavuz İle Aday Başvuru Formuna Adayın Sahip Olması:
Sınava katılımda bulunmak isteyen kişiler, 2016 – TUS Başvuru Kılavuzu ve Aday Başvuru Formunu başvuru süresi içerisinde Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezinin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Adaylara Kılavuz dağıtımı veya satışı söz konusu değildir.