Editörün Seçtikleriİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss B Memur Alım İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Kamuya KPSS’siz sürekli işçi alımı başladı!

Kamu kurumunda çalışmak isteyenler için yeni bir personel alım ilanı yayımlanmıştı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından makinist kadrosu için yapılacak personel alımı yarın sona eriyor. KPSS şartının aranmadığı kamu personel alımı için başvuruda bulunmak isteyenler başvurularını İŞKUR online üzerinden yapması gerekiyor. Detaylar haberimizde..

TCDD makinist kadrosunda 82 sürekli işçi alımı yapılacak. Alımlar 14 Mart tarihinde başlamış oluğ 18 Mart tarihine sona erecek. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar ise aşağıdaki link üzerinden başvuruda bulunabilecek.

HANGİ İLLER İÇİN ALIM YAPILACAK?

TCDD yayımladığı kamu personel alım duyurusunda İstanbul, Edirne, Malatya ve Elazıp illeri için toplam da 82 işçi alımı olacağını duyurdu.

İstihdam edilecek personeller

İstanbul 20 personel. İlan No 00006627437

Edirne 20 personel. İlan No 00006627427

Malatya 22 personel. İlan No 00006627443

Elazığ 20 personel. İlan No 00006627447

a) Nihai listede yer alan adaylar İŞKUR tarafından kuruma iletildikten sonra evraklar 28.03.2022 / 29.03.2022 tarihinde şahsen teslim edilecek, evrakları kabul edilenler 30.03.2022 tarihinde sözlü sınava alınacaktır. Tarihlere ilişkin duyuru www.tcddtasimacilik.gov.tr de yayınlanacak, bu duyuru sonrası ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

  1. b) Adaylar aşağıda belirtilen belgelerle birlikte TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen başvuracaklardır. Postayla yapılan teslimler kabul edilmeyecektir.
  2. c) İşçi Makinistler 4857 sayılı iş kanununa göre görev yapacaktır.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

1) 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

2) 1 Adet Öğrenim Belgesi (Diploma fotokopisi veya mezuniyet belgesi fotokopisi)

3) 1 Adet Askerlik Durum Belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir)

4) 1 Adet Adli Sicil Kaydı

5) www.tcddtasimacilik.gov.tr adresinde yayınlanacak İş Talep Formu

6) www.tcddtasimacilik.gov.tr adresinde yayınlanacak Aday Bilgi Formu

7) Tren Makinisti Kursuna katılım belgesi

8) TREN MAKİNİSTİ EHLİYETİ

9) KPSS Sonuç Belgesi

İŞÇİ MAKİNİST ADAYLARI İÇİN

Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilecektir.

7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

İLANLARI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURABİLECEK BÖLÜMLER