Gündem

Valilik ve Meteoroloji’den çok sert uyarı geldi! İstanbul’da kar sağanağı olacak: Dışarı çıkmayın

İstanbul’da beklenen kar yağışı için yeni uyarı yapıldı. Vali Yerlikaya, önemli açıklamalar yaparak kar yağışının Cumartesi günü etkisini arttıracağını belirtti. Geçtiğimiz hafta İstanbul’da detayı hayatı durdurduktan sonra yurdu terk eden kar yağışı geri dönüyor. Meteorolojiden peş peşe uyarı gelirken İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan da bir uyarı yapıldı.

VALİ YERLİKAYA UYARI YAPTI

Yarın (cuma) başlayacak olan kar yağışına ilişkin uyarı yapan Vali Yerlikaya açıklamalarında Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün verilerine göre, 18 Mart Cuma günü (yarın) İstanbul’da aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları beklendiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Kar yağışlarının cumartesi günü etkisini artırarak devam etmesi öngörülüyor. Dikkatli olalım, tedbiri elden bırakmayalım.”

METEOROLOJİ DE UYARDI

Vali Yerlikaya ayrıca, karla mücadele için gerekli toplantıların ve hazırlıkların, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılımıyla yapıldığını belirtti. Başta İstanbul olmak üzere yurtta beklenen hava durumuna ilişkin Meteorolojiden de uyarı gelirken İstanbul’da beklenen kar yağışı yarın etkisini göstermeye başlayacağı belirtildi. Bunun yanı sıra MGM tarafından yapılan duyurunun devamında yurt genelinin de yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği paylaşıldı.

SIFIR DERECEYE DÜŞMESİ BEKLENİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından da uyarı yapılarak bu akşam itibarıyla etkili olması beklenen soğuk hava, kar yağışı ve kuvvetli rüzgar nedeniyle yaşanacak olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

AKOM’dan yapılan açıklamaya göre, bu akşam saatleri itibarıyla İstanbul’da etkili olması beklenen soğuk hava nedeniyle 9 derece civarında seyreden sıcaklığın hafta sonuna kadar 0 dereceye düşeceği öngörülüyor.