Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Aile Bakanlığından son dakika, Mart ayı ödemeleri yapıldı! 1.649 TL paralar hesaplara aktarıldı: ATM’den çekebilirsiniz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık çok önemli açıklamalarda bulundu. Derya Yanık açıklamalarında ihtiyaç sahibi ailelere Mart ayı okul masrafları ve diğer ihtiyaçlarını karşılama için ödeme yapıldığını belirtti. Bakan Yanık açıklamalarında toplamda 236 milyon liranın hesaplara aktarıldığını vurguladı.

BAKAN YANIK AÇIKLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklamalarının devamında ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının desteklenmesine yönelik sosyal hizmet modeli olan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) uygulaması kapsamında mart ayı ödemesi olarak toplam 236 milyon TL’yi hesaplara yatırdıklarını paylaştı.

Açıklamalarında toplumun dezavantajlı kesimlere yönelik Bakanlık tarafından birçok destek hizmeti sunulduğunu belirten Bakan Yanık bu çerçevede çocukların okul ve diğer masraflarını karşılayabilmeleri için ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) sağlandığını ifade etti.

AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜN BOZULMASI ENGELLENECEK

Bakan Yanık açıklamalarında bu doğrultuda çocukların ailelerinin yanında büyüdüklerini, SED hizmetiyle ekonomik koşullar nedeniyle aile bütünlüğünün bozulmasını engellemeyi hedeflediklerini aktardı.

SED hizmetinden yararlanan çocuklar için maddi desteğin yanı sıra sosyal ve kültürel imkanlar da sunulduğunu ifade eden Bakan Yanık, böylece dezavantajlı çocukların da akranları gibi sosyal ve kültürel faaliyetlere katıldıklarını dile getirdi.

1.649 TL HESAPLARA GEÇTİ

SED ödemesinin her ay düzenli yapıldığını belirten Bakan Yanık “İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için mart ayında toplam 236 milyon TL SED ödemesi yaptık” ifadelerini kullandı ve SED hizmetinden 145 bin çocuğun yararlandığını vurgulamakla beraber her bir çocuk için ortalama 1649 TL ödendiğini sözlerine ekledi.