Ekonomi

Bakan Yanık duyurdu: Mart ayı SED ödemeleri hesaplara yatırıldı! Her bir çocuk için 1.649 TL ödeme yapıldı

Türkiye, sosyal devlet anlayışı ile yardıma muhtaç ve dar gelirli ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli kollarda çeşitli başlıklar altında ödeme ve yardım paketlerini sunmaya devam ediyor. Elektrik, doğalgaz fatura desteklerinin yanı sıra engelli, yetim ve dul aylığı, 65 yaş üstü aylığı gibi verilen destekler arasında ayrıca Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) de yer alıyor. Birçok vatandaşın merakla beklediği ve Mart ayında hangi hesaplara yatacağını araştırdığı Mart ayı SED ödemeleri hesaplara yattı. Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, konuya ilişkin kritik duyurularda bulundu. Çocuk başına verilen SED ödemelerinin miktarı da belli oldu… İşte detaylar…

SED Mart Ayı Ödemeleri Hesaplara Yattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz haftalarda doğalgaz destek ödemeleri ile ilgili kritik açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Yanık, bu kez de SED ödemelerine ilişkin kritik bir duyuru yaptı. Yanık, SED ödemeleri kapsamında 236 milyon TL’lik ödemelerin yapıldığını duyurdu ve böylece Mart ayı SED ödemeleri de hesaplara yatmış oldu. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için yapılan SED ödemelerine ilişkin konuşan Yanık “İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için Mart ayında toplam 236 milyon lira SED ödemesi yaptık” dedi. Elde edilen verilere göre ihtiyaç sahibi olan ailelere, çocukları için verilen ödemelerden 145 bin çocuk yararlanıyor ve ödemeler her bir çocuk için ortalama 1.649 TL olarak veriliyor.

Bakan Yanık’ın Açıklamaları

Bakan Derya Yanık, Mart ayında ihtiyaç sahibi ailelere çocuklar için yapılan SED ödemelerinde 236 milyon TL’nin verildiğini açıkladı. Dezavantajı olan kesimler için birçok hizmet sunulduğunu ifade eden Yanık, bu kapsamda okul ve diğer masrafların karşılanması için verilen destekler ile çocukların, ailelerin yanında büyüdüğünü ve SED hizmetiyle, ekonomik koşullardan dolayı aile bütünlüğünün bozulmasını engellemeyi hedeflediklerini belirtti.