Genel

Büyük vahşet! Kayıp olarak aranan 16 yaşındaki genç kolları kopmuş olarak ölü bulundu!

Şanlıurfa’da tüm Türkiye’nin kanını donduran korkunç bir olay yaşandı. Özel Harekat polislerinin atış talimi yaptığı bölgede 16 yaşında kayıp olarak aranan Muharrem Aksem’in kolları kopmuş bir şekilde ölü olarak bulunduğu açıklandı. Olaya ilişkin valilik soruşturma başlattı. Detaylar haberimizde..

Şanlıurfa’da ailesinin kayıp olarak aradığı çoban Muharrem Aksem, ölü bulundu. 24 Mart tarihinde Özel Harekat polislerinin atış talimi yaptığı kırsal Çalışkan Mahallesi’ndeki boş arazide bulunan gencin vücudunda çok sayıda yara ve uzuvları kopmuş bir şekilde bulundu.

Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan 16 yaşındaki gencin cenazesi yapılan işlemler sonrasında ailesine teslim edildi.

VALİLİKTEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili Şanlıurfa Valiliği açıklama yaptı. Valilik açıklamasında soruşturmanın başladığını duyurarak, şunları söyledi:

“Eyyübiye ilçesi Çalışkanlar Mahallesi’nde meydana gelen şüpheli ölüm olayının ardından yapılan detaylı soruşturmada; bölgenin Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’müzce 2005 yılından bu yana resmi atış ve eğitim yeri olarak kullanıldığı, şüpheli ölüm olayının söz konusu alanın yaklaşık 300 metre dışında yaşandığı ve olay günü İl Emniyet Müdürlüğü personelinin sabah vakitlerinde alana gelip, eğitimi tamamladıktan sonra saat 15.08’de atış alandan ayrıldıkları PTS kayıtları, güvenlik kameraları ve alınan beyanlardan anlaşılmıştır. Aynı gün 16.40 sıralarında maktulün arkadaşına kendi kullanmış olduğu cep telefonundan mesaj gönderdiği, 17.30’da da başka bir arkadaşıyla telefonla görüşme yaptığı tespit edilmiştir. Ayrıca, yapılan otopsi incelemesinde; maktulün vücudunda mermi giriş çıkışının bulunmadığı, vücudun değişik yerlerinde metal parçaları olduğu anlaşılmıştır. Bu verilerden hareketle, maktulün saat 17.30’dan sonraki bir saatte arazide bulmuş olabileceği bir cismin infilak etmesi sonucunda hayatını kaybettiği değerlendirilmektedir”

TARLADA ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT MEVCUT

Aynı zamanda 16 yaşındaki Muharrem Aksem’in bulunduğu alanda yapılan inceleme sonucunda gencin yakınları çok sayıda mühimmat bulduğunu belirterek durumu cep telefonları ile kayıt altına aldı. Aile, sorumluların bulunmasını istiyor.