Editörün SeçtikleriEkonomi

Hangi İlde Ramazan Pidesi Ne Kadar? 2022 Ramazan Pidesi Fiyatları

Tüm yurdu Ramazan ayı heyecanı sararken pide fiyatları belli olmaya başladı.

2 Nisan 2022 Cumartesi günü başlayacak olan Ramazan ayı heyecanı tüm yurdu sararken ramazan pidesinin de ülke genelinde fiyatları belli olmaya başladı. Hangi ilde ramazan pidesi ne kadar? İşte fiyatları belli olan iller…

İstanbul’da Ramazan Pidesi Ne Kadar?

İstanbul Fırıncılar Odası bu yılki ramazan pidesi fiyatlarını açıkladı. 330 gram sade Ramazan pidesinin 6 liradan, yumurtalı susamlı pidenin ise 7,5 liradan satılacak. Geçen sene 365 gram sade pidenin fiyatı 4 liraydı. Bu rakamlara göre bu sene Ramazan pidesinin gramajı küçülmüş, fiyatları artmış oldu.

Bursa’da Ramazan Pidesi Ne Kadar?

Bursa’da geçen yıl 200 gram pide 2 liradan satışa sunulurken, 420 gram pide ise 4 liradan satılmıştı. Bursa Fırıncılar Odası, 320 gram pidenin 6 liradan satılacağını açıkladı. Kalabalık aileler için ise 480 gram pide 9 liradan tezgahlarda yerini alacak. Pidelerde yumurta için 2 lira fark alınacak.

Balıkesir’de Ramazan Pidesi Ne Kadar?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, günlük ortalama 50 bin adet üretilecek olan 300 gramlık Kare ramazan pidesinin fiyatını 2,5 Lira olarak belirledi.

İzmir’de Ramazan Pidesi Ne Kadar?

İzmir’de 350 gram Ramazan pidesi 6 liradan satılacak. Fiyatlar, Ramazan ayının ilk gününden itibaren geçerli olacak. Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden olan pidenin fiyatı İzmir’de belirlendi. Bu sene 350 gram olarak belirlenen ramazan pidesi 6 liradan satışa sunulacak. Fiyatlar, Ramazan ayının ilk gününden (2 Nisan) itibaren geçerli olacak. Geçtiğimiz yıl 250 gram olarak satılan Ramazan pidesi, 3 TL olarak belirlenmişti.

Kütahya’da Ramazan Pidesi Ne Kadar?

Kütahya Fırıncılar ve Büfeciler Odası Başkanı Murat Duran, kentte 400 gram sade pidenin 7 TL’den, 400 gram susamlı pidenin 8 TL’den, 400 gram yumurtalı-susamlı pidenin ise 10 TL’den satılacağını bildirdi.

Uşak’ta Ramazan Pidesi Ne Kadar?

Uşak’ta bu Ramazan ayında 330 gram Ramazan pidesi fırınlarda 6 liradan, Uşak Belediyesi Halk Ekmek büfelerinde 270 gram 3,5 liradan satılacak. Uşak’ta geçen yıl Ramazan ayında 5 TL’den satılan 330 gram pide bu yıl 6 TL’den satılacak. Uşak Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nda üretilen 270 gram pidenin de 3,5 TL’den satılacağı öğrenildi.

Karabük’te Ramazan Pidesi Ne Kadar?

Karabük Lokantacılar, Pastaneciler, Fırıncılar, Otelciler ve Bakkallar Odası Başkanı Fikret Arslan, 2 Nisan’da başlayacak Ramazan ayında, 300 gram ramazan pidesinin 5 liraya satılacağını söyledi. Arslan, fırıncılardan gelen teklifleri doğrultusunda Esnaf Odaları Birliği tarafından pide fiyatlarının belirlendiğini kaydederek, “300 gram pide 5 lira, 300 gram yumurtalı pide 6.5 lira, 450 gram pide 7.5 yine 450 gram yumurtalı pide ise 9 lira olarak belirlendi. Bu vesile tüm ile tüm halkımızın şimdiden Ramazan aynı tebrik ederim” dedi.

Yozgat’ta Ramazan Pidesi Ne Kadar?

Kentte 200 gram sade pide 2 TL 75 kuruştan, yumurtalı ve susamlı pide ise 5 TL’den satışa sunulacak. Ramazan ayında rutin yoğunluklarından daha fazla mesai yapan ve iftar sofralarının gözdesi olan pide için fırıncı esnafı da hazırlıklara başladı.

Bilecik’te Ramazan Pidesi Ne Kadar?

Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından hazırlanan ücret tarifesinde Bilecik’te ramazan pidesinin fiyatı 320 gram 6 TL olarak belirlendi. Susamlı ve yumurtalı pide fiyatları kent merkezinde serbest bırakıldı. Öte yandan geçtiğimiz yıl 300 gram 3 TL, yumurtalı susamlı 4 TL, sade 600 gram 6 TL, yumurtalı susamlı 600 gram 8 TL olarak satılmıştı.