Ekonomi

Kredi ve kredi kartı borçlarından kafasını kaldıramayanlar için Yapı Kredi devreye girdi, dev kampanyasını duyurdu!

Özellikle pandemi sürecinde birçok vatandaş, artan ekonomik sıkıntılarda bir çare olarak bankaların sunduğu kredi hizmetlerine yöneldi. Genellikle ihtiyaç kredileri bu süreçte tercih edilirken, birçok banka da pandemi şartlarından dolayı vatandaşlara bu kredilerde borç erteleme hizmeti sundu. Ancak pandemi süreci beklenenden uzun sürünce, borç ödemeleri başladı ve vatandaşlar bu kez de birçok bankaya olan borçları ile uğraşmak durumunda kaldı. Borçlarla mücadele etmeye çalışan vatandaşlar, bu borç girdabının içinden çıkmak için yeni yollar ararken, borçlu vatandaşlara nefes aldıracak olan destek de Yapı Kredi’den geldi. Yapı Kredi, borçlu vatandaşların borçlarını tek çatı altında topluyor ve uygun geri ödeme seçenekleri sunuyor. İşte detaylar…

Yapı Kredi’den Borç Transfer Kredisi

Birçok bankaya borcu olan ve borçların içinden bir türlü çıkamayan vatandaşlar için Yapı Kredi borç transfer kredisini duyurdu. Borç transfer kredisi ile vatandaşlar borçlarını tek çatı altında toplayabilecek ve ödemelerini de düzenleyebilecek. Farklı bankalarından alınan borçlar, Yapı Kredi’den alınan borç transfer kredileri ile kapatılabilecek. Ardından vatandaşlar bu kredi kapsamında vade uzatarak aylık ödemelerini azaltabilecek ya da uygun faiz oranları dahlinde tüm borçlarını bir bakıma yapılandırmış olacak. Böylece farklı farklı bankalara farklı tutarlarda ödenen borçlar yerine, tek bankaya yapılandırılmış şekilde ödeme yapılabilecek.

Borç Transfer Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

Yapı Kredi borç transfer kredisinde %2,94 faiz oranı sunuyor ve maksimum 36 aya kadar da vade imkanı sağlıyor. Bu şartlar altında Yapı Kredi’den kullanılacak olan 10 bin TL borç transfer kredisinde aylık taksit ödemesi 495 TL olarak hesaplanıyor. Bununla birlikte toplam ödenecek miktar da 17 bin 866 TL olarak hesaplanıyor. Yapı Kredi’nin sunduğu bu kredi için internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil uygulama ve şube üzerinden başvuru yapılabiliyor.