Genel

Kredi çeken herkesi ilgilendiren karar Resmi Gazete’de! Maliyet azaltılıyor!

Ekonominin gittikçe sıkıntılı bir hal alması sebebiyle vatandaşlar çareyi kredi çekmekte buldu. Kredi çekerek, ihtiyaçlarını tamamlayanlar için flaş bir karar geldi. Kredi çeken herkesi ilgilendiren karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Alınan kararın detayları haberimizde..

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Kat Mülkiyet Kanununda değişiklik yapıldı. Ön ödemeli bir şekilde satılan konutlarda belirtilen tarihte konutların tüketiciye teslime dilmesi zorunlu olacak. Bu süre sözleşme tarihinden itibaren 48 ayı geçmeyecek.

TÜKETİCİ KREDİLERİNDE YENİ KARAR

Bir diğer karar ise tüketici kredisi çekenler için. Tüketici kredisi çekenler borcunun tamamını erken ödemesi halinde bildirim aranmadan cayma hakkı hükümlerinin uygulanmasına karar verildi. Bu şekilde kredi çekenlerin maliyeti azalacak.

BORCUNU ERKEN ÖDEYENLER DİKKAT

Tüketici kredisi çeken vatandaşlar, borçlarını erken ödemesi durumunda bildirim aranmadan cayma hakkı hükümleri uygulanmasına karar verildi. Bu şekilde tüketiciler, ödedikleri ücret ve masrafların iadesi ile kredi çekerken katlandıkları maliyetler azalmış olacak.