Editörün SeçtikleriEkonomi

Sosyal Medya Bu İddiayla Çalkalanıyor! Eksik Gramajlı Ürünler Satılıyor

Ucuzluk market zinciri olarak bilinen BİM’le ilgili skandal bir suçlama yapıldı. Sosyal medyada BİM’den aldığını iddia ettiği ürünleri paylaşan bazı vatandaşlar gramajın farklı olduğunu öne sürdü.

Türkiye’nin en büyük market zinciri BİM’le ilgili şok bir suçlama geldi. Şeker ve undaki rekor zamların ardından BİM’den alışveriş yapan müşteriler, kiloluk ürünleri tartıya koydu ve eksik olduğunu fotoğrafladı.

Şekere 1 Ayda Yüzde 50 Zam Yapıldı

Türk Şeker, 4 Mart 2022 tarihinde şeker fiyatına yüzde 20 zam yapmıştı. Bu zamma eleştiriler sürerken TÜRKŞEKER, üç gün önce de şekere yüzde 30 zam yaptığını açıkladı. Böylece TÜRKŞEKER’de şekerin kilogram fiyatı 5,96 liradan 7,80 liraya yükseldi.

Gramajdan Çalındığı İddia Edildi

Un fiyatları aydan aya rekor zamlarla yükseldi. Un ve şekerdeki yükselişin ardından BİM marketten alışveriş yapan müşteriler, kiloluk ürünleri tartıya koydu ve gramajdan çalındığını iddia etti.

Görseller Sosyal Medyada Paylaşıldı

BİM market müşterileri ürünlerin tartıdaki fotoğraflarını da sosyal medyada paylaştı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran görüntülerin gerçek mi yoksa fotoğraf hilesi mi olduğu ise netlik kazanmadı.

İşte Odatv’de yer alan o haberdeki o paylaşımlar;