Editörün SeçtikleriEkonomi

BİM’den un ve şeker aldıysanız hemen kontrol edin!

Türkiye’nin hemen hemen her noktasında şubesi olan ve en büyük zincir marketler arasında bulunan BİM ile ilgili şoke eden bir iddia ortaya atıldı. Sosyal medyada yapılan paylaşıma göre BİM’in eksik gramajlı un ve şeker sattığı iddia edildi. Şeker ve un alan müşteriler zamlardan sonra aldıkları ürünleri tartınca gözlerine inanamadı.

TÜRKŞEKER 4 Mart tarihinde şeker fiyatlarına zam yaptığını duyurmuş, bundan neredeyse 1 ay sonra şeker fiyatlarına 2 zammı yapmak zorunda kaldıklarını açıklamıştı. Yüzde 30 zammı yiyen şekerin kilo fiyatı 5,96 TL’den 7,80 TL’ye kadar çıktı.

ŞEKERDEN SONRA UN DA ZAMLANDI

Şekerin yanında un fiyatları da zamlandı. Çok fazla dile gelmese de vatandaşlar marketlere gittiklerinde un fiyatlarının uçuşa geçtiğini gördü. BİM marketten un ve şeker alışverişi yapan vatandaşlar aldıkları ürünleri tartıya koydular ve karşılaştıkları gramajlar karşısında şoka uğradılar.

Konu sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. BİM market müşterilerine eksik gramajlı ürün sattığı iddia edildi. Konuyla ilgili paylaşımlarda ise 5 kiloluk tozşekerin tartıda 4.290 gram çıkması tepkilerin gelmesine neden oldu.

Aynı şekilde 5 kiloluk un da başka bir vatandaş tarafından tartıya konulunca 4.965 gram çıktığı görüldü. Konuya ilişkin tepkiler sürüyor..

İŞTE O PAYLAŞIMLAR