Gündem

Zamları Protesto Eden CHP İl Başkanlığına Büyük Şok! Elektrikleri Kesildi!

Geçtiğimiz günlerde gelen elektrik zammının ardından CHP’li il başkanları faturaları ödemeyerek protesto edeceklerini açıklamışlardı. Zamları protesto etmek için iki ay üs üste faturaları ödemeyen CHP Bursa İl Başkanlığı binasının elektriği kesildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elektrik zamlarına tepki olarak faturaları ödemeyeceğini açıklamasının ardından partisinin Bursa İl Başkanlığı da faturaları ödemedi. Şubat ve mart ayı faturaları ödenmeyince il başkanlığının elektriği, bugün elektrik dağıtım şirketi tarafından uzaktan kesildi.

Gaz Lambasıyla Basın Toplantısı Düzenlediler

Daha önce tepki olarak gelen elektrik faturasının basılı olduğu pankartı binanın dış cephesine astıran İl Başkanı İsmet Karaca, elektriğin kesilmesine, gaz lambaları ile basın toplantısı düzenleyerek tepki gösterdi.

“Belediyenin Elektrik Borcu 21 Bini Geçti”

Konuyla ilgili Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.’den (UEDAŞ) yapılan açıklamada “CHP Bursa İl Başkanlığı’na ait aboneliğin elektriği, Şubat ve Mart dönemine ait 21 bin 67 liralık borç nedeniyle kesintiye uğradı. Şirketin müşteri segmentesyonu kapsamında zamanında ödeme performansı yüksek olan müşterilere, ilk faturası ödenmese dahi enerji kesintisi uygulanmıyor. Bu uygulama kapsamında İl Başkanlığı’na ait 11 bin 351 TL tutarlı Şubat dönemi faturası ödenmemesine rağmen, herhangi bir enerji kesim işlemi uygulanmamış ancak, 9 bin 716 TL tutarlı mart ayı dönem faturasının da son ödeme tarihine kadar ödenmemesi sebebiyle mevzuata uygun olarak enerji kesme süreci başlatılmış.

“Resmi Prosedür Uygulandı”

İl Başkanlığı’na yasal süreçlere uygun olarak gerekli hatırlatma ve bilgilendirmeler yapılmış, diyalog yoluyla da iletişime geçilmiş fakat hala fatura ödenmemesi ve olumlu bir geri dönüş gerçekleşmediği için resmi prosedür işletilerek, enerji kesintisi uygulanmıştır” denildi.