Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Bugün banka kartı olanlara ödemeler başladı! Bugün itibariyle kartı olanlara 1000 TL verilmeye başlandı

Kamu bankalarının başında gelen Halkbank tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda yeni kampanyanın başladığı beliritldi. Bu doğrultuda bankanın kampanyaya katılan müşterilerine 1000 TL vereceği belirtildi ve Paraf ile 12 ay boyunca aylık 2.500 TL ekstre sözüne 150 TL ParafPara, 5.000 TL ekstre sözüne 300 TL ParafPara, 7.500 TL ekstre sözüne 500 TL ParafPara, 10.000 TL ekstre sözüne anında 1.000 TL ParafPara verileceği aktarıldı. Ayrıca Halkbank tarafından yapılan duyuruda kampanyanın ayrıntılarına da yer verildi.

SMS GÖNDERİLMESİ GEREKİYOR

Kampanyadan faydalanmak için alışveriş yapmadan önce anahtar kelimeyi yazıp boşluk bırakarak kart son altı hane ile birlikte 3404’e SMS (KKTC için 3444’e) gönderilmesi gerektiği belirtildi. Bunun yanı sıra yapılan duyuruda örneğin tercihiniz 5.000 TL ekstre sözüne 300 TL ParafPara ise “5000 123456” yazıp 3404’e SMS göndermeniz gerektiği vurgulandı.

1000 TL VERİLECEK

Kampanyadan kazanılacak ParafPara tutarı 2.500 TL için 150 TL, 5.000 TL için 300 TL, 7.500 TL için 500 TL ve 10.000 TL için 1.000 TL ParafPara olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra yapılan duyurunun devamında müşteri sözlerden sadece birini seçerek kampanyaya katılabildiği belirtilerek kazanılacak olan ParafPara tutarı 12 ekstre dönemi boyunca her ekstre döneminde verilen ekstre sözü kadar alışveriş yapılması karşılığında peşinen ve tek seferde olmak üzere kayıt yapılan karta yüklendiği belirtildi.

Kampanya katılım SMS’i bankada kayıtlı cep telefonu numarasından gönderilmelidir. Paraf Mobil’den katılım alınmayacaktır. Bununla beraber katılım SMS’inin ücretsiz olup; kampanyaya katılabilmek için SMS’in Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom operatörleri üzerinden ve yurt içinden gönderilmesi gerektiği duyuruldu. Yapılan duyurunun devamında “Kampanya katılımı, belirtilen kısa mesajın Halkbank sistemine ulaşmasından ve kart sahibine Halkbank tarafından kayıt olduğu bilgisinin verilmesiyle sağlanır.” denildi.

BİREYSEL KARTLAR İÇİN GEÇERLİDİR

Kampanyaya sadece bireysel asıl Paraf ve Parafly kartlar dahildir. Halkcardlar, ticari kartlar, sanal kartlar ve ek kartlar dahil değildir. Dönemsel gecikmeye girmemiş kartlar için kampanya başvurusu alınabilir. Kampanya kayıttan sonraki ilk ekstre kesimi ile başlar ve 12 ekstre dönemini kapsar. Örneğin; 15 Şubat’ta kampanyaya katılan bir müşterinin ilk ekstresi 20 Şubat’ta kesiliyor ise 21 Şubat itibari ile yaptığı alışverişler ekstre sözü tutarına dahil olur. Müşteri kampanyaya sadece bir asıl kredi kartıyla, bir ekstre sözüne kayıt olabilir, aynı anda birden fazla asıl kartı için söz veremez, aynı anda birden fazla ekstre sözüne katılamaz. Alışverişlerin kampanyaya kayıt olunan kart ile yapılması gereklidir.

Kampanya katılımına olumlu SMS dönüşü ile birlikte karta ParafPara yüklemesi anında yapılmış olur. Her ekstre döneminde, müşterinin kayıt olduğu kartıyla verdiği ekstre sözü kadar alışveriş yapması gerekir. İlgili ekstre döneminde yapılan satış işlemleri ekstre sözüne konudur. Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarı işlemin yapıldığı dönemin ekstre sözü tutarına dahil olur. Sonraki dönemlere yansıyan taksit tutarları o dönemlerin ekstre sözüne dahil olmaz. Geçmiş dönemlerden gelen taksitli işlemler ekstre sözü tutarına dahil olmaz.

EKSTRE SÖZÜ KAMPANYASI DETAYLARI

aksitli bir işlemin iptali durumunda da toplam taksit tutarı ekstre sözü tutarından düşer. Dönem içerisinde yapılan iadeler müşteri sözüne eksi etki eder. Müşterinin iade işleminin olduğu dönem içerisinde iade tutarı kadar daha alışveriş yapması gerekir. Örneğin; 5.000 TL ekstre sözüne katılmış olan bir müşteri 3. döneminde 350 TL tutarında bir işlemi iade ederse müşterinin 3. dönem için toplamda 5.350 TL alışveriş yapması beklenmektedir. Sadece TL ekstrelere yansıyan tutarlar ekstre sözüne dahildir. Yabancı para ekstre talebiniz varsa bu ekstreye yansıyanlar dahil değildir. Borç yapılandırma, kira-eğitim-aidat ödemeleri, “Birikimli Mevduat Hesabı” ve Birikimli Vadesiz Altın Mevduat Hesabı için kredi kartından çekilen tutarlar “Ekstre Sözü” kampanyasına dâhil edilmemektedir.

Halkbank tarafından yapılan duyurunun devamında Nakit çekim işlemleri, kumarhane ve bahis oyunları harcamaları “Ekstre Sözü” kampanyasına dâhil edilmediği belirtilerek müşteri kampanyadan çıktığı taktirde verilen ödül kıstelyevm yöntemine göre geri alınacağı vurgulandı.

Söz konusu kampanya hakkında detaylı bilgi ise bankanın kurumsal internet şubesinden, telefon veya internet bankacılığından veya şubeler üzerinden alınabilir.