Editörün SeçtikleriEkonomi

Taksi, Dolmuş, Otobüs, Minibüs, Okul Servisi Ücretine Zam! İşte Yeni Tarife Listesi

UKOME, Nisan ayı toplantısında İstanbul’da toplu taşıma ücretlerine yüzde 40 oranında zam yapılmasına karar verildi. Buna göre elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş, servis ve minibüs ücretleri yükselmiş oldu. İşte yeni zamlı tarife listesi…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Nisan ayı olağanüstü toplantısı Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Ulaşıma Yüzde 40 Zam Kabul Edildi

İBB Genel Sekreter Can Akın Çağlar Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda İBB yönetiminin toplu taşımada zam talebi bir kez daha ele alındı. Daha önce İBB yönetiminin 2 kere tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olacak yüzde 50, servis taşımacılığında yüzde 40 olan zam talebi servislerde ve tüm toplu taşıma araçlarında yüzde 40 zam yapıldı.

Mavi Kart Abonmanlığı 602 TL

Yapılan zam ile birlikte tam bilet fiyatı 5,48 liradan 7,67 çıktı. Mavi kart aylık abonman fiyatı 430 TL’den 602 liraya, öğrenci aylık mavi kart ücretleri ise 78 liradan 109 TL’ye yükseldi.

Okul Servisleri En Kısa Mesafede 554 TL

Okul servislerine gelen zam sonrası 0-1 KM arası en kısa mesafe 554 TL oldu.

Sarı Taksilerde En Kısa Mesafe 28 TL

Sarı taksilerde de yapılan yüzde 40 zam sonrası açılış tarifesi 9.8 TL’ye çıktı. En kısa mesafe için ücret ise 28 TL olarak belirlendi.

Tam bilet: 7,67 TL

Tam Abonman: 602 TL

Öğrenci Abonman: 109 TL

İlk aktarma: 5,48 TL