Gündem

Öldüğü İddia Edilmişti! Bakan Koca’dan Açıklama Geldi!

Geçtiğimiz günlerde boş arazide bulunan ve acil tıp teknisyenin ismini koyduğu Nisa bebeğin öldüğü iddialarına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklık getirdi. Bakan Koca, “Genel durumu ciddi olup yakın takip ve tedavisi devam etmektedir” dedi.

29 Mart Salı günü İstanbul Pendik’te boş araziye bırakılmış bebek ihbarı üzerine olay yerine giden acil tıp ekibi 3 aylık bir bebek buldu. Ekip içerisinde yer alan teknisyen Büşra Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettikleri bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını verdi. Nisa bebek bir anda Türkiye’nin de gündemine oturdu.

Öldüğü İddia Edilmişti

Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın sütannelik yaptığı Nisa Mihriban’ın beyin ölümün gerçekleştiği ile ilgili haberler üzerine Bakan Koca, geçtiğimiz günlerde Nisa bebeğin hastaneye kaldırıldığı ve durumunun takip edildiği paylaşımı yapmıştı.

“Beyin Ölümü Tespit Edilmedi”

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yeni açıklamada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesinde takip edilen Nisa bebeğin beyin fonksiyonları, beyin ölümü açısından araştırıldığında beyin ölümü tespit edilmemiştir. Genel durumu ciddi olup, yakın takip ve tedavisi devam etmektedir. Nisa Bebeğimize Allah’tan şifa diliyoruz” ifadelerine yer verdi.